انتشار فراخوان اولین جایزه‌‌ ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۸ / ۰۷ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۴۰۵۳ ، بازدید:۱۱۳

اولین جایزه‌‌ ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر ایران با مشارکت وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی توسط مجله هنر و معماری برگزار می‌شود. به گزارش هنرآنلاین، هادی احمدی روئینی با اعلام این خبر گفت: پس از هفت دوره برگزاری جایزه‌‌ طراحی داخلی ایران، تصمیم گرفته شد با توجه به اهمیت مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر کشور و حفظ و نگهداری میراث‌فرهنگی، حوزه مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر از این دوره به بعد به‌‌ صورت بخشی جدا و کاملا مستقل در این رویداد تعریف می‌شود.

او با اشاره به رویکردها و اهداف برگزاری نخستین جایزه مرمت و احیا توضیح داد: فرهنگ‌سازی در سطح ملی برای حفاظت، پیشگیری از تخریب و اقدام به شناسایی، ثبت، مرمت و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی و معاصر کشور، ایجاد حساسیت بین دست‌اندرکاران اعم از سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه، کارفرمایان، متخصصان و دانشجویان این حوزه‌ دانشگاهی و افکار عمومی به موضوعات مرمت، احیا و ارتقای سلیقه‌ عمومی برای افزایش توجه به این حوزه و در نهایت همراهی در حفظ و نگهداری مواریث ارزشمند معماری و شهرسازی کشور، ترغیب هرچه بیشتر سازمان‌ها و نهادهای دولتی و همچنین بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی مرمت و احیا و شناسایی و معرفی نسل جدید طراحان و مجریان حوزه‌ مرمت و انتقال تجارب نسل‌های قبل از جمله اهداف اولین جایزه مرمت و احیا است.

 

انتشار فراخوان اولین جایزه‌‌ ملی مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر , انتشار فراخوان , اولین جایزه‌‌ ملی , مرمت و احیای بناهای تاریخی و معاصر ,  احیای بناهای تاریخی , وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی , مجله هنر و معماری , نخستین جایزه مرمت

 

احمدی روئینی تصریح کرد: شرکت در تمامی بخش‌های جایزه‌‌ به صورت همزمان، انفرادی و یا گروهی برای عموم معماران، دفاتر معماری، مهندسین مشاور، طراحان، فعالان این حوزه و… آزاد بوده و شامل پرداخت هزینه‌‌ ثبت‌نام در سایت aoa.ir است.

مدیرکل دفتر حفظ و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی با اشاره به بخش‌های مختلف این رویداد گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را در پنج بخش مرمت و احیای بناهای تاریخی، مرمت و احیای بناهای معاصر، مرمت و احیای بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی، معماری میان‌افزا در بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی و بخش مقاله‌های نقد در موضوعات مرمت و احیای بناها، بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی و معاصر ایران تا ساعت ۲۴ روز ۱۴ آبان ۱۳۹۹به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

او افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و دستور مراجع و سازمان‌های ذیربط برگزاری مراسم اختتامیه رویدادها تا اطلاع ثانوی مقدور نخواهد بود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره ۱- ۸۸۳۴۲۹۶۰ یا info@aoa.ir در ارتباط باشند.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین کد خبر: 154171

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .