ادغام طبیعت و معماری در خانه سبز

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۴۵۹ ، بازدید:۶۲۶۴

این خانه ،یک آزمایش جسورانه از ادغام معماری مدرن و سرسبزی و طراوت محیط طبیعی اطراف بنا ست.MM ++ architects،چالش بازسازی خانه موجود با محدودیت زمین و نحوه برخورد با فضای باز بیرون را ،دراین پروژه به عهده داشته است.نتیجه نهایی ،مکعب سفید رنگی با ستونها و تیرهای چوبی بود که نمای آن مملو از گیاهان درهم تابیده شده ای است که سبب شده حریمی میان خانه و مناظر طبیعی اطراف وجود نداشته باشد.

خانه سبز

ادغام طبیعت و معماری

دیوارهای سبز

بازسازی یک ویلا

ترکیب موفقیت آمیز سبزینگی و مدرنیسم

دو دیوار سبز عمودی بنا،علاوه بر زیبایی که درنمای بیرونی ایجاد کرده اند،سبب شخصیت بخشیدن و جذابیت بیشتر فضاهای داخلی خانه نیز شده اند.آنها باعث ایجاد سایه طبیعی و تهویه و نیز ایجاد حریمی خصوصی دربخش اتاقهای خواب شده اند.طراحی داخلی خانه نیز براساس رویکرد مینیمالیستی صورت گرفته است.طراحان از مصالح طبیعی در فضای داخلی استفاده نموده اند و با استفاده از رنگهای آرام، اجازه داده اند سبزینگی و گرمای چوب مبلمان ،نقش بیشتری درفضا داشته باشد. پلکان چوبی زیبا ومعلق این خانه ،که از هردو طرف آزاد است، در میان انبوهی از گیاهان سبز اطراف خودنمایی می کند.نشیمن باز طبقه اول با فضای سبز اطراف خود ادغام شده و باعث کشیده شدن فضای سبز بیرون به داخل خانه شده است.

ادغام فضای بیرونی و داخل

فضای نشیمن ویلا

رنگ گرم مبمان چوبی

پلکان معلق چوبی

طراوت گیاهان و سادگی طراحی مدرن،ترکیبی موفق را دراین خانه زیبا سبب شده اند.

منبع:interiorzine

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .