کارخانه شمیم پلیمر؛ برنده جایزه طراحی چین ۲۰۲۲

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۵ / ۰۵ / ۱۴۰۱ ، شناسه: ۴۷۵۶ ، بازدید:۱۲۳

کارخانه شمیم پلیمر به عنوان برنده نشان طلا مسابقه طراحی ۲۰۲۲ چین انتخاب شد. به گزارش گروه معماری هنرآنلاین ؛ پروژه کارخانه شمیم پلیمراثر داود بروجنی برنده جایزه طراحی چین ۲۰۲۲ شد. این پروژه پیش از این برنده جوایز مختلفی از جمله ساختمان سال ایران، نشان نقره جایزه میزان معماری ایران و برنده جایزه Loop شده است.

این کارخانه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع در شهرک صنعتی کوثر استان البرز واقع شده است. کارخانه متناسب با عملکردش دارای بخش‌های تولید، اداری و پژوهش دارد. زمین پروژه با هندسه نزدیک به مربع با۶۰ متر طول و ۵۰ مترعرض در شمال و غرب به همسایه و در جنوب و شرق به خیابان محدود است.

معمار اصلی این پروژه داوود بروجنی، تیم طراحی صبا عماری، حامد کلاته و معمار مدعو ایمان عنایتی هستند. طراحی و اجرا این پروژه دو سال به طول انجامید. در طراحی کارخانه شمیم پلیمر به مواردی چون کیفیت فضایی مطلوب، معماری بومی، اقلیم و استفاده اکسپوز از مصالح توجه ویژه‌ای شده است.

 

کارخانه شمیم پلیمر ، برنده جایزه طراحی چین ۲۰۲۲ , کارخانه , شمیم پلیمر ، برنده جایزه طراحی , چین ۲۰۲۲ ,

 

طرح این مجموعه در اطراف دو فضای تهی عمود بر هم اتفاق می‌افتد. یک فضای تهی کشیدگی جنوب به شمال و فضای تهی دیگر کشیدگی شرق به غرب دارد. هندسه فضای تهی امکان تفکیک بخش‌های مختلف را میسر می‌کند و در عین حال دسترسی هر قلمرو به قلمرو دیگر از طریق این حیاط میانی امکان‌پذیر است. همچنین ابعاد انسانی، هوای آزاد، نور و سایه، فضای سبز و رنگ کیفیت فضایی حیاط میانی را افزایش می‌دهد. بخش‌های مختلف با دیوارهایی از جنس شیشه یا پنجره‌ به حیاط میانی اشراف دارند و امنیت روانی آن را تأمین می‌کنند.

در انتخاب مصالح و متریال به خلوص آنها توجه شده است. سازه از فولاد، کف‌ها از بتن، دیوارها از بلوک‌های پیش‌ساخته بتنی، شیشه و پانل‌های پیش‌ساخته بتنی و پله‌ها از بتن درجا ساخته شده‌اند بدون اینکه مصالح دیگری به آنها افزوده شود.

- عکس از پرهام تقی اف

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر آنلاین , کد خبر: 175662

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .