پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

نمایشگاه معماران و معماری از یاد رفته

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۵ / ۰۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۴۸۹ ، بازدید:۱۸۳۱

به روایت تکنیک های طراحی با دست آزاد:

نزدیک یک دهه است که تغییرات سیاسی، تأثیر خود را بر معماری این مرز و بوم گذاشته است: معماری از یاد رفته! از زمانی که پروژه های EPC از طرف کارگزار بعنوان شیوه ی متداول واگذاری پروژه های ساختمانی مطرح شد، کم کم نقش مهندسین مشاور و بخصوص مهندس معمار در طرح ابنیه کم رنگ شد که نتیجتاً منجر به طراحی و اجرای بناهایی شد که از کیفیت معمارانه برخوردار نبودند. در گذر از شهرهای کوچک و بزرگ ایران، شاهد رشد بی رویه ی بناهایی هستیم که شاید نام “قارچ های سمی” برازندشان باشد. بناهایی که در صورت ازدیاد آنها، تأثیرات مخرب روحی و روانی را بر ساکنان شهرها خواهد گذاشت. این واقعه در حالی اتفاق افتاده است که در گذشته ای نه چندان دور، بناهایی با کیفیت معمارانه توسط معمارانی هنرمند، در شهرهای ما طراحی و ساخته شده است و هدف از نمایشگاه پیش رو، از یک طرف عرضه آثاری است که گفته ها و آموزه های معمارانه ی بسیاری داشته و از سویی دیگر، معرفی معماران هنرمندی است که جای خالی فعالیت آنها امروزه در معماری ایران بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.
نمایشگاه معماران و معماری از یاد رفته
زمان: ۱۷ الی ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴، ساعت ۱۰ الی ۱۹
مکان: فرهنگسرای ارسباران، نگارخانه هنر؛
خیابان شریعتی، خیابان جلفا، خیابان ارسباران، (گالری ۲ و ۳ فرهنگسرای ارسباران)
تلفن: ۲۲۸۷۳۳۹۹

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری