خانه آتشونی

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۱۸ / ۰۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۴۹۹ ، بازدید:۵۰۰۳

پیدا کردن جاذبه های شهرهای مختلف ایران خیلی لذت بخش است. اگه بدانیم چه موقع و از چه طریق بهتراست،برای سفر برنامه ریزی کنیم، میتوانیم شرایط را برای ساختن بهترین خاطره ها در کشور خودمان مهیا کنیم. یکی از مکان های دیدنی که دیدنش را به شما پیشنهاد می کنیم، خانه آتشونی، واقع در روستای گرمه در نزدیکی استان اصفهان است.

خانه آتشونی

در حال حاضر آتشونی اسم خانه ی قدیمی است، که چیزی در حدود ۴۰۰ سال قدمت دارد. در کنار باقی مانده ی روستای گرمه واقع در دشت کویر که مربوط به دوره ساسانیان می شود. مازیار به همراه خانواده اش این خانه را با استفاده از خشت های خام و سبک اصلی اش مرمت کرده است.

خانه آتشونی در کویر

مازیار و خانواده اش پذیرای بازدید کننده های زیادی از سرتا سر دنیا بودند و شیوه ی منحصر به فردی را در این پذیرایی به کار برده اند. پذیرایی بازدید کنندگان توسط غذاهای سنتی ایران، اجرای موسیقی با ساز های سنتی و همچنین ساز های غیر سنتی مثل دیجیریدو و… انجام میشود.

خانه ای در کویر

این خانه که در قلب صحرای ایران واقع شده، به شما این فرصت رو می دهد که تجربه متفاوتی از سفر داشته باشید. این خانه هنوز به کانون توریستی تبدیل نشده و همچنان توسط ساکنان بومی اداره می شود.یکی از ویژگی های خیلی خوب این اقامتگاه ،این است که تورهای متنوع یک روزه یا چندروزه زیادی برای کویر گردی برگزار می کند، مثل اکتشاف کویر، ماشین سواری روی تپه ها و رمل ها و تورهای ویژه ی دیدن ماه کامل.

این خانه می تواند محل مناسبی برای ماجرا جویی و دستیابی به تجربه های جدید باشد.  آدرس خانه آتشونی: اصفهان، گرمه خور و بیایانک، خانه آتشونی.

سایت اختصاصی خانه آتشونی رو اینجا ببینید:www.ateshooni.com

منبع:gerdali

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .