پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

برج های Bosco Verticale

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۹ / ۱۲ / ۱۳۹۷ ، شناسه: ۵۱ ، بازدید:۷۱۱۷

برنده جایزه بین المللی طراحی ساختمان های بلند مرتبه 2014

آرشیتکت : Boeri Studio

سال : 2014

مکان : ایتالیا , میلان

Bosco Verticale

برج های Bosco Verticale ، توسط استودیو Boeri   و به وسیله Hines  طراحی شده است . یک جنگل عمودی در قلب یکی از آلوده ترین شهرهای اروپا , شامل دو برج مسکونی به ارتفاع 76 و  110متر می باشد . ساختمان های Bosco Verticale  در واقع بخشی از مجموعه  Porta Nuova Isola هستند .

Bosco Verticale

در مجموع , 900 درخت با اندازه حدود 3الی 6 متر , 5000 بوته و 11000 بوته گل دار در تراس های بنا تا طبقه 27 کاشته شده است . این پروژه قصددارد، استاندارد های جدیدی را برای مسکن پایدار، پایه گذاری کند و با کمک ساختار Arup و طراحی های ژئوتکنیکی , همراه با خدمات مشاوره ای بر روی آکوستیک , ارتعاشات ,و . . .توسعه داده شود.

Arup همچنین راهبرد های طراحی پیشرفته ای را در ارتباط با تاثیرات دو تونل خط راه آهن موجود زیر سایت تامین کرده است که نیاز به طراحی اختصاصی سیستم تکیه گاهی برای ساختمان های اصلی دارد .درواقع می توان گفت Arup ، مدل تازه رشد یافته ای را برای بازسازی محیط های شهری مطرح کرده است :یک زیستگاه بیولوژیک در مساحتی حدود 40000 مترمربع .

Bosco Verticale

هدف طراحان ایجاد یک تنوع زیستی بزرگتر در رویارویی با چالش افزایش آلودگی شهر میلان بوده است. به جهت وجود انبوهی از فضاهای سبز , ساختمان نه تنها بهینه است بلکه خود تولید انرژی نیز می نماید . در کنار تولید اکسیژن و رطوبت , گیاهان همچنین دی اکسید کربن و ذرات ریز غبار را جذب می کنند , که سبب بهبود محیط بنا می گردد .

از اتاق های فشرده کوچک گرفته تا واحد های دوبلکس و پنت هاوس ها , شاخص اصلی در نما تراس ها می باشند که 3.35 متر به سمت بیرون پیشروی دارند . طرح همچنین شامل سیستم های فتو ولتاییک جهت تامین انرژی کافی برای دو برج می باشد .

Bosco Verticale

منبع :  Archilovers

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری