شکوفه های زرد رنگ زرشک در بیرجند

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۵۵۵ ، بازدید:۴۵۰۱

ایران بزرگترین تولیدکننده زرشک در دنیا است که در این میان شهرستان های بیرجند و قائنات با در اختیار داشتن نزدیک به ۹۷ درصد از اراضی زیرکشت این محصول، تولید ۹۵ درصد از زرشک دنیا را در اختیار دارد.

شکوفه زرشک

شکوفه های زیبای زرشک
منطقه خراسان جنوبی، آب و هوای نیمه بیابانی دارد، با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مانند: کم آبی، کمبود بارندگی و گرما و شوری آب، زرشک به عنوان یک محصول اقتصادی مهم جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است. اواخر بهار فصل شکوفه دادن بوته زرشک است،غنچه‌های زرد رنگ زرشک در فصل پاییز، رنگ قرمز گیلاسی به خود می‌گیرند. 

زرشک قائنات و بیرجند

شکوفه های طلایی زرشک

شکوفه های زیبای زرشک

منبع:lastsecond

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .