اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۵۶۵ ، بازدید:۴۰۰۰

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی که امکان زندگی بدون نیاز به شبکه تامین انرژی را در هرکجای دنیا فراهم میکند.

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی

آیا شما هم یکی از افرادی هستید که آرزومند زندگی در هرکجای دنیا و بدون نیاز به امکانات شهری، هستید؟ این اکو کپسول تخم مرغی شکل کوچک می تواند همان خانه کم انرژی باشد که شما به دنبال آن هستید. این خانه که توسط گروه Nice Architects ،در شهر براتیسلاوای اسلواکی طراحی شده، یک سرپناه کوچک است ،که به نوعی یک مجموعه فشرده پایدار به شمار می رود. انرژی مورد نیاز این خانه فوق سبک و قابل حمل، توسط نیروی باد و انرژی خورشیدی تامین گردیده و همچنین مجهز به سیستم جمع آوری و تصفیه آب باران می باشد.

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی
 این اکوکپسول فشرده، که تمامی احتیاجات یک خانه را در خود جای داده است، به شکل تخم مرغی طراحی شده که دارای 4.5 متر طول و 2.4 متر عرض می باشد. همچنین مجموع مساحت کف قابل استفاده آن 8 متر مربع است. علی رغم قسمت کوچک زیرین اکوکپسول که با زمین در ارتباط است، طراحان براین باورند که این سرپناه کوچک به راحتی فضای زندگی برای دو نفر بزرگسال را فراهم میکند. این خانه قابل تحرک دارای یک تحت خواب تاشو، دو پنجره بزرگ قابل تنظیم، یک فضای دو منظوره کار/غذاخوری، حمام و سرویس بهداشتی مجهز به سیستم فلاش ، فضای انبار و یک آشپزخانه مجهز به آب جاری می باشد.

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی
یک توربین بادی 750 واتی و سلول های خورشیدی با کارآیی بالا به مساحت 2.6 متر مربع ( با خروجی 600 وات) انرژی مورد نیاز اکوکپسول را تامین میکنند. این سیستم دوگانه تامین انرژی و یک باتری به گنجایش بالا (wh 9.744) تضمین می کند که این سرپناه اکولوژیکی حتی در مواقع کمبود نور خورشید و یا انرژی ناکافی باد ، قادر به تامین انرژی کافی جهت زندگی ساکنین خواهد بود. پوسته منحنی شکل این خانه به منظور ذخیره سازی بهینه آب باران طراحی شده است. هر اکوکپسول وزنی به میزان 1500 کیلوگرم داشته و به راحتی درون یک کانتینر به ابعاد استاندارد، جهت انتقال به هر مکانی، جای میگیرد.

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی
در حال حاضر تنها طراحی گرافیکی، نمودارها و مدارک مربوطه به این طرح در دسترس می باشند، هرچند که گروه Nice Architects در نظر دارند در فستیوال پیشگامان در وین the Pioneers festival in Vienna در تاریخ 28 می از نمونه ساخته شده اولیه این طرح پرده برداری کنند. پروژه ای که ساخت آن 7 سال به طول انجامیده است. انتظار می رود این اکوکپسول امسال برای فروش در دسترس قرار گیرد و اولین واحدهای ساخته شده، در نیمه اول 2016 ارسال گردد.

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی

اکوکپسول مجهز به انرژی خورشیدی

دوستان عزیز ستاوین جهت بالا بردن کیفیت وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران) نظرات و پیشنهادات سازنده خود را بیان نمایید . . . 

منبع : inhabitat

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (نرگس آزادی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .