پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

House Sar

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۰۷ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۵۷ ، بازدید:۳۲۲۰

مکان : آفریقای جنوبی , ژوهانسبورگ

آرشیتکت : Nico Van Der Meulen

وضعیت پروژه : تکمیل شده

House Sar

خانه Sar, لوکس , راحت  و دارای عملکرد های یک معماری مینیمالیستی است .این بنا در حومه شهر Athol و در Johannesburg واقع شده است . طراحی این پروژه توسط معمار Nico Van Der Meulen صورت گرفته است .

House Sar

نور طبیعی به دورترین قسمت های ساختمان هدایت می شود . آشکار است که طرح سقف ها ، راه حلی برای فقدان نور و نور شمال در زمستان می باشد . یک آتریوم کوچک در آشپزخانه نور صبح را به این فضا هدایت می کند و نیز این امکان رو به کاربران می دهد تا در شب های گرم تابستان، با باز کردن درب های شیشه ای  سبب تهویه و خنکی فضا شوند .

House Sar

با لحاظ کردن درب های شیشه ای بزرگ در پروژه ،هر اتاقی دارای دسترسی مستقیم به فضای سبز بیرون می باشد. نشیمن نیز دارای سقفی به ارتفاع 2 طبقه و دارای بازشوهایی بلند می باشد .

House Sar

لحاظ کردن فضای مطالعه در طبقه اول این اجازه را می دهد تا باکس پله به عنوان یک ویژگی و عنصر معماری در بنا ایفای نقش کند، که همچون فضایی مشرف به فضای سبز بیرونی و اتاق خانواده ساخته شده و توسط تایل های شیشه ای خاکستری رنگ  قاب گرفته شده است.یک راه پله فلزی نیز فضای مطالعه بالا را به نشمین زیرین متصل می کند .

House Sar

آستانه بین فضاهای داخل و خارج ،هنگامی که تمام درب های کشویی باز هستند , به صورت غیر ملموس در آمده , به طوری که به راحتی تعاملات بین فضاهای آشپزخانه , نشیمن , تراس. . .  بر قرار می گردد . طراحی پلان های باز، یک مشخصه طراحی های Nico van der Meulen  است ،بدین جهت از متریال های شیشه و فولاد به صورت گسترده در پروژه های خود  استفاده می کند .

House Sar

استفاده گسترده از شیشه در خانه Sar ،به جهت دست یابی به دیدی بازتر به فضای سبز بیرونی و نیز تهویه طبیعی جهت فضاهای داخلی  است. تراس مشرف به استخر شنا و عناصر آبی سبب خلق فضای بازی برای تعریف یک خانه مدرن شده است .

House Sar

منبع : Archilovers

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری