پارک موزه المپیک ( Olympic Sculpture Park ) در واشنگتن

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۲ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۶۱۸ ، بازدید:۶۲۶۲

مکان : Seattle, Washington, USA
سال : 2007
مدیر پروژه : Barrientos LLC
مشاور طراحی معماری : Weiss/Manfredi Architecture/Landscape/Urbanism
همکاران طراحی : Marion Weiss and Michael A. Manfredi (Design Partners), Christopher Ballentine (Project Manager), Todd Hoehn and Yehre Suh (Project Architects), Patrick Armacost, Michael Blasberg, Emily Clanahan, Lauren Crahan, Beatrice Eleazar, Kian Goh, Hamilton Hadden, Mike Harshman, Mustapha Jundi, Justin Kwok, John Peek, and Akari Takebayashi
کارفرما : Seattle Art Museum
طراحی سازه : Magnusson Klemencic Associates
تاسیسات الکتریکی : ABACUS Engineered Systems
تاسیسات مکانیکی : ABACUS Engineered Systems
عکس : Benjamin Benschneider, Bruce Moore, Paul Warchol

مشاور طراحی و نورپردازی : Brandston Partnership Inc.

مهندسین مشاور ژئوتکنیک : Hart Crowser

مشاور امنیتی : ARUP

پروژه Olympic Sculpture Park ، در منطقه Seattle در واشنگتن ، در اراضی کنار مسیر آب رودخانه واقع شده است . این اراضی دارای وضعیت بسیار نامناسب و یک منطقه غیر پیشرفته می باشد .این منطقه ،در گذشته ،در مالکیت اتحادیه نفت کالیفرنیا ( Union Oil of California Unocal)  بود ، که برای استفاده تاسیسات انتقال نفتی مورد استفاده قرار می گرفت ، بدین جهت قبل از ساخت پارک مذکور ، حدود 120 هزار تن از خاک آلوده منطقه ،از سایت خارج  شد و فضای مذکور با 200 هزار یارد مکعب، معادل 150 هزار مترمکعب خاک تمیز جایگزین شد .

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

Seattle Art Museum ، در واقع یک پروژه توسعه مرکز شهری می باشد . این پروژه برنده مسابقات طراحی بین المللی نیز بوده است . برنامه ریزی برای امتداد منظر شهری تا لبه آب (خط ساحلی) ، با شیبی حدود 40 درجه  و الگویی به صورت Z شکل ،در مجموع، ساختار کلی طراحی مسیر هایی جهت استفاده عابرین پیاده را فراهم می کند .

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

سیستم توپوگرافی وضع موجود به صورت دستی می باشد و خاک سایت به صورت لایه ای و مکانیکی تثبیت شده است، زیرا سیستم های حمل و نقل همچون مسیر بزرگراه و مسیر خطوط ریلی از سایت عبور می کنند . این شیوه طراحی ،سبب ایجاد ارتباط و دسترسی فعال و پویا به خط ساحلی شده است .

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

در مسیر اصلی پیاده ، فضای نمایشگاهی در حدود 18 هزار فوت مربع، طراحی شده است , اولین منظر که در مسیر بزرگراه دیده می شود ، منظر کوه های المپیک می باشد.در مسیر دوم ،خطوط ریلی جانمایی شده اند  و در آخرین سطح ،فضای کنار آب قرار دارد. این فرم اراضی طراحی شده،به عابر پیاده اجازه حرکت آزادانه را از مرکز شهر به ساحل می دهد .

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park ،یک تجربه جدید برای هنر معاصر و مدرن برای خارج از جداره های یک موزه بشمار می رود .در واقع توپوگرافی این سایت سبب شکل گیری یک پارک متفاوت با فضاهای متنوع جهت جانمایی گونه های مختلف مجسمه در مقیاس های گوناگون گشته است . طراحی این پروژه سبب شکل گیری بیان و نگاه جدید به هنر و فضای باز ، کاربری محیطی و زندگی شهری شده است .

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

Olympic Sculpture Park

منبع :  weissmanfredi

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .