پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

اولین و بزرگترین ساحل مصنوعی جهان

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۲۵ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۶۴۱ ، بازدید:۴۲۸۲

ساحل مصنوعی ساگایا، بزرگ‌ترین ساحل و پارک آبی جهان در شهر میازاکی ژاپن قرار دارد این ساحل بخشی از هتل شرایتون ساگایا است که دارای مساحتی در حدود 30 هزار متر مربع بوده و به عنوان یکی از رکورد‌های جهانی در کتاب گینس ثبت شده است. 

 

اولین و بزرگترین ساحل مصنوعی جهان


این ساحل مصنوعی با توجه به آب و هوای نسبتاً سرد ژاپن و به منظور فراهم کردن شرایط استفاده از دریافت در تمام فصول، ساخته شده و به طور میانگین سالانه صد‌ها هزار نفر مراجعه‌کننده دارد. در این ساحل مصنوعی یک کوه آتشفشانی با فوران‌های کاملا مشابه با نمونه طبیعی هم ساخته شده است.

 

بزرگ‌ترین ساحل و پارک آبی جهان


براساس برنامه زمان‌بندی شده، دریای مصنوعی این ساحل دارای سطح موج‌های مختلفی است و شما مانند دریای واقعی، گاه با موج‌های خروشان روبه‌رو می‌شوید و گاهی نیز ممکن است دریا آرام باشد! دمای این محل همواره در نقطه حرارت 30 درجه بالای سفر ثابت نگه داشته می‌شود و این خود امکان شنا کردن و استراحت در ساحل را برای تمام روز‌های فراهم می‌کند.

 

اولین و بزرگترین ساحل مصنوعی جهان در ژاپن

این مجموعه، کاملا مسقف بوده و سقف شیشه‌ای آن که بزرگ‌ترین سقف ساخته شده در جهان به دست انسان است،‌به استفاده از شیشه‌های آبی‌رنگ و نور مصنوعی،‌ حتی در روز‌های بارانی و برفی و تمام ابری نیز فضای آفتاب و آسمان آبی را برای شاگردان فراهم می‌کند. 

 

اولین و بزرگترین ساحل مصنوعی جهان در ژاپن

گفتنی است، دمای آب نیز همواره در نقطه حرارتی 28 درجه ثابت نگه داشته می‌شود. در کنار این ساحل شنی، درختان واقعی مناطق استوایی هم کاشته شده که منظره‌ای دلپذیر و رویایی به این ساحل مصنوعی بخشیده است.

 

بزرگترین ساحل مصنوعی دنیا

ساحل مصنوعی ساگایا

ساحل مصنوعی ساگایا در ژاپن

منبع:khabaronline وviralnova

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری