پروژه های خارق العاده ساخته شده از مقوای کارتن - بخش دوم

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۳ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۶۵۸ ، بازدید:۴۷۰۱

در ادامه پست قبل ،به پروژه هایی خواهیم پرداخت که مقوای کارتن ،یکی از المانهای اصلی و تاثیر گذار در آنها بوده است.با ستاوین همراه شوید...

 

8.فروشگاه مقوایی Aesop DTLA:

پروژه Aesop DTLA ،کاری از شرکت Brooks + Scarpa،واقع در محله تاریخی تئاتر لس آنجلس می باشد.تیم طراحی در این پروژه ،از مقوای کارتن مدور و در اشکال لوله ای در سراسر این فضا استفاده کرده است.

فروشگاه مقوایی Aesop DTLA

فروشگاه مقوایی Aesop DTLA

فروشگاه مقوایی Aesop DTLA

 

9. فروشگاه لباس Common Kin :

هنگامی که فروشگاه لباس Common Kin ،در سال 2014 دچار تغییر قالب شد،طراحی داخلی آن نیز به خوبی تغییر نمود .Studio Intussen ،در طراحی داخلی فضا ،از پانل های مقوایی که رنگ شده ،در ترکیب با پانل های فلزی سیاه رنگ استفاده نمودند.نتیجه نهایی ،فضایی مینیمالیستی،مدرن و جذاب است.

طراحی داخلی یک فروشگاه با مقوا کارتن

طراحی داخلی یک فروشگاه  لباس با مقوا کارتن

 

10.فروشگاه مقوایی در لس آنجلس:

این فروشگاه در یک منطقه پر ترافیک تجاری و در لس آنجلس کالیفرنیا واقع است.تیم طراحی  DCPP Architects ،به دنبال طرحی ساده اما قابل توجه بودند.آنها در این پروژه،از یک سیستم مدولار پیش ساخته، شامل لوله های مقوایی بازیافتی استفاده نموده اند.

فروشگاه مقوایی در لس آنجلس

فروشگاه مقوایی در لس آنجلس

 

11.خانه چای کاغذی:

معمار معروف ژاپنی Shigeru Ban،یک خانه چای را طراحی کرده که تماما از مقوای کارتن و کاغذ ساخته شده است.این خانه چای که طولش،کمی بیشتر از 5 متر است،از تیوب هایی با مقطع مربع شکل گرفته و شامل یک میز،چهار صندلی و یک نیمکت مقوایی است.

خانه چای کاغذی شیگرو بان

خانه چای کاغذی شیگرو بان

 

12.گنبدی از مقوای کارتن:

استفاده از مقوای کارتن ،فقط به فضاهای داخلی اختصاص ندارد.ایده دانشجویان طراحی Min-Chieh Chen ،Dominik Zausinger وMichele Leidi از  ETH Zurich نشان داد که مقوای کارتن می تواند درفضاهای بیرونی نیز به خوبی کارآمد باشد.این دانشجویان در طراحی این غرفه نمایشگاهی،از 409 استوانه با قطرها و ضخامتهای مختلف استفاده کرده و آنها را به نحوی مطمئن ،به هم متصل ساخته اند.

گنبدی از مقوای کارتن

فضای نمایشگاهی گنبدی شکل از جنس مقوا

 

13.پروژه مقوایی چندمنظوره در هیروشیما:

شرکت Suppose design office ،با استفاده از لوله های مقوایی ،پروژه ای را در داخل یکی از مراکز تجاری هیروشیما ژاپن به سرانجام رسانید.فضایی چندمنظوره که هم برای خرید و هم جهت برگزاری رویدادهای مختلف ،مورد استفاده قرار می گیرد.دکور و محیط این مجموعه، بسته به نگاه بیننده ،متغیر به نظر می آید.

پروژه مقوایی چندمنظوره در هیروشیما

پروژه مقوایی چندمنظوره در هیروشیما

منبع:stealmag

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .