نقاشی خدا بر دل کوه،آلاداغ لار

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۲۵ / ۰۴ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۷۴۳ ، بازدید:۴۶۰۹

«آلاداغ لار» یا کوههای رنگی یکی از شفتگی آفرینش که در ۲۵ کیلومتری شمال شرقی تبریز و در مسیر شهرستان خواجه و اتوبان میانه - زنجان قرار دارد.در مسیر  حرکت از سمت زنجان به طرف شهرستان ماهنشان در دو طرف جاده ،این کوهها و تپه های رنگین خودنمایی می کنند.
این کوههای رنگی ،یکی از مناظر زیبای روی زمین به شمار می آیند. این مناظر آنقدر نادر و عجیب‌ اند که گاهی ما تصور می‌کنیم ،در حال دیدن مناظری از یک سیاره دیگر هستیم. وجود رنگهایی همچون قرمز، زرد، سفید و نارنجی چشم های انسان  را خیره می کند.خیلی از مردم ایران و گردشگران خارجی از وجود این چنین طبیعت زیبا و عجیب و دیدنی و بکر آگاهی ندارند. این کوه ها، به سبب رنگی بودن شان به ویژه رنگ مسی و زرد در شرایط نور مناسب و هوای گرم ،سوژه مناسبی برای عکاسی طبیعت به شمار می روند. چندین روستا در بین این کوههای رنگی قرار گرفته اند،  که از خاک قرمز رنگ کوهها برای ساختن کاهگل ،جهت ساختن خانه هایشان استفاده می کنند.

 

آلاداغ لار

آلاداغ لار

آلاداغ لار

نقاشی خدا بر دل کوه،آلاداغ لار

نقاشی خدا بر دل کوه،آلاداغ لار

نقاشی خدا بر دل کوه،آلاداغ لار

نقاشی خدا بر دل کوه،آلاداغ لار

نقاشی خدا بر دل کوه،آلاداغ لار

منبع:mehrnews

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .