پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

اتیوپی، برترین مقصد گردشگری 2015

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۵ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۷۸۳ ، بازدید:۲۹۵۶

بهترین مقصد گردشگری دنیا در سال 2015 اسپانیا یا فرانسه نیست! بلکه کشوری بسیار دورافتاده و کمتر شناخته شده به نام اتیوپی است.شورای تجارت و گردشگری اروپا (ECTT) کشور اتیوپی که در شرق قاره آفریقا واقع است را به عنوان برترین مقصد گردشگری جهان در سال جاری میلادی معرفی کرد.

 

اتیوپی، برترین مقصد گردشگری 2015

 

اگرچه اتیوپی در دهه 1980 چند دوره خشکسالی را پشت سر گذاشت، اما یکی از کشورهایی است که مناظر بدیع و کم نظیرش گردشگران را مسحور می‌کند. کلیسای تک سنگی «لالی بلا» متعلق به قرن سیزدهم میلادی و پارک کوهستانی Simien ،که در فهرست میراث فرهنگی طبیعی یونسکو هم ثبت شده و خانه گرگ‌های اتیوپیایی و بزهای کوهی است، از جمله جاذبه‌های این کشور هستند.

  • تصاویری از کلیسای Lalibela در اتیوپی:

اتیوپی، برترین مقصد گردشگری 2015

کلیسای لالی بلا

کلیسای لالی بلا در اتیوپی

کلیسای لالی بلا در اتیوپی


از بُعد تاریخی هم بقایای شهر اکسوم و شهر حرار که 82 مسجد و 102 مکان مقدس با معماری داخلی شگفت‌انگیز دارد، همیشه مورد توجه اروپایی‌ها قرار گرفته است. آمارها نشان می‌دهد سالانه 20 هزار انگلیسی راهی اتیوپی می‌شوند.به گزارش تلگراف، زیمبابوه و لائوس در سال‌های 2014 و 2013 از سوی این شورا ،به عنوان بهترین مقاصد گردشگری انتخاب شدند. نیجریه، الجزایر، اردن و قزاقستان از رقبای اتیوپی برای کسب این عنوان بودند.

منبع:خبرگزاری ایسنا

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری