پروژه های خارق العاده با استفاده از انرِژی خورشیدی - قسمت اول

مجموعه: تکنولوژی ، تاریخ انتشار: ۰۸ / ۰۵ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۷۸۶ ، بازدید:۳۳۶۱

ارزان،قدرتمند و تقریبا همه جا در دسترس:

این ۸ اختراع مربوط به انرژی خورشیدی ،شما را شگفت زده خواهند کرد.ستاوین را در بخش اول این مطلب همراهی کنید...

 

  •  1.برگ های مصنوعی به عنوان سلول های خورشیدی،تقلید از طبیعت:

 

در حال حاضر موسسه ملی علوم صنعتی پیشرفت و فناوری Mitsubishi Corp و Tokki Corp سلول های نازک خورشیدی را  به شکل یک برگ با همکاری هم توسعه داده اند.در این طراحی،هنر استتار،نقش نمایانی دارد.می توان از آن ،در همه جا استفاده کرد و با استفاده از محیط اطراف ،آن را پنهان نمود.

 

برگ - خورشید ۱-تکنولوژی

 

  • 2.درخت های خورشیدی:

تغییر مفهوم روشنایی با استفاده از درخت خورشیدی .

درخت خورشیدی ،یک ابزار زیبا در زمینه ی تولید انرژی خورشیدی است ،که با استفاده از پنل هایی که روی آن تعبیه شده است،در طول روز از انرژی خورشید استفاده می کند و در شب LED هایی که زیر برگ های درخت نصب شده اند، فعال شده و فضای زیبایی را ایجاد می کنند.این پروژه توسط GE3 در شهر میلان، طراحی شده است.

 

درخت - خورشیدی ۱ - تکنولوژی

درخت - خورشیدی ۲ - تکنولوژی

 

  • 3.قایق خورشیدی ،بزرگترین قایق خورشیدی در جهان:

سفر حماسی از Tûranor PlanetSolar ،بزرگترین قایق خورشیدی در جهان ،به زودی به پایان خود نزدیک می شود .این قایق سوئیسی ،به طور کامل از بالاترین تکنولوژی خورشیدی استفاده کرده است . عرشه ی این قایق،به مساحت  ۵۳۷ متر مربع ،از صفحات فوتو ولتائیک پوشیده شده است.این صفحات، انرژی کافی این قایق برای حرکت به دور زمین بدون استفاده از هیچ وسیله ی دیگری را فراهم کرده است.

 

قایق خورشیدی - تکنولوژی

 

  • 4.نیمکت خورشیدی soofa ، شارژ رایگان در خیابان:

soofa ،در آمریکا ساخته شده است.بر روی این دستگاه یک صفحه خورشیدی و ۲ پورت US‌B قرار داده شده است.با استفاده از این USB ها، می توانید تلفن های همراه و وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید.این دستگاه یک باطری لیتیومی در درون خود دارد ،که در طول روز شارژ می شود.

شارژر خورشیدی - تکنولوژی

شارژر خورشیدی - تکنولوژی

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: designrulz

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (پرهام بهروش)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .