پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

آکواریوم و آشپزخانه اقیانوسی

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۹ / ۱۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۸ ، بازدید:۳۹۴۱

در نگاه اول به این آکواریوم شگفت انگیز ،به نظر می رسد که یک عملکرد بیشتر وجود ندارد:نگاه خیره کننده به آب شفاف،نورهای led،قطعاتی از زمین شناسی زیر آب و البته حرکت همیشگی ماهیهای زیبا.درنگاه دوم شما متوجه چیز دیگری می شوید:شیرآب بالای مخزن ... و آنجاست که سینک ظرفشویی و اجاق گاز به چشم می آیند.اما به راستی این چطورممکن است؟

آکواریوم وآشپزخانه اقیانوسی

آشپزخانه اقیانوسی، بطرز هوشمندانه ای توسط طراح هلندی Robert Kolenik،طراحی شده است. دکمه انجام مکانیسم جابجایی کانتر آشپزخانه به بالا ،زیر آکواریوم قرار گرفته و اجازه استفاده مشترک از فضا برای ساکنان آکواریوم و کاربران آشپزخانه بدون تداخل با یکدیگر،رافراهم می کند.

از دیگر ویژگیهای فوق العاده این آشپزخانه ،کابینتهای پنهان آن است که دسترسی به فضای ذخیره سازی و سیستمهای لوله کشی و الکتریکی آن ،از طرف آشپزخانه ممکن است.طراحی منحصر بفرد و زیبایی خیره کننده این اپن ،سبب انتخاب این ایده برای مفهوم زون های اجتماعی ،اتاق های هیئت مدیره ،فضاهای استراحت  والبته آشپزخانه ها شده است.جدای از مقوله زیبایی شناسی و عملکردی،می توان به هوشمند بودن این اپن اشاره کرد. بطور کلی می توان گفت ،این اپن شامل فضای ذخیره سازی ، تجهیزات وکانتر بالارونده ای است که بوسیله دکمه جابه جایی حرکت می کند.

آکواریوم وآشپزخانه اقیانوسی

منبع: trendir

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری