ایده های عالی جهت استفاده از کاشیهای ترکیبی چهل تکه در آشپزخانه

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۵ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۸۴۰ ، بازدید:۶۰۹۸

کاشی های چهل تکه،در حال به پا کردن طوفانی در دنیا هستند.اولین جایی که مردم هنگام بازسازی آشپزخانه ،به فکر استفاده از کاشی های الگو دار می افتند،دیوار میان دوکابینت است،جایی که می تواند شخصیتی خاص به آشپزخانه بیفزاید.در پست امروز ،نمونه هایی عالی از طرحهای خاص با کاشیهای چهل تکه را که در بازارهای دنیا محبوب هستند،گردآوری نموده ایم.بسیاری از این طرحها در اروپا،رواج بسیار دارند ،درحالیکه شاید در آمریکا هنوز کسی آنها را نمی شناسد.توجه شما را به تصاویر و مطالب این پست جلب می کنیم...

 

1.کاشی های زیبای کارخانه لهستانی Purpura:

کاشی های مدرن،رنگارنگ و جذاب Purpura که درهرجایی می توانند استفاده شوند.دراین تصویر ،نمایی از دیوار میان دوکابینت آشپزخانه را مشاهده می کنید، که از تایلهای سرامیکی دست ساز پوشانده شده است.

 

ایده های عالی جهت استفاده از کاشیهای چهل تکه در آشپزخانه

 

نمونه دیگری از Purpura با زمینه رنگی روشن تر.به ترکیب تم رنگی سیاه و سفید کابینت ها و وسایل با تنوع رنگی موجود درکاشیها،که در هر دو تصویر نیز مشترک است،توجه کنید. این شیوه دکور و ترکیب رنگ،در حال حاضر در لهستان،یعنی جایی که Purpura ،واقع است،بسیار رایج و محبوب است.

 

ایده های عالی جهت استفاده از کاشیهای چهل تکه در آشپزخانه

 

تنظیم ترکیب و مطابقت الگوهای Purpura،بسیار متنوع بوده،به گونه ای که ترکیبهای متفاوت بسیاری را امکان پذیر می سازد. چهار تصویر زیر را که با استفاده از ابزار Bespoke ایجاد شده اند،مشاهده کنید.شما به راحتی می توانید به صورت آنلاین طرح مورد نظر خود را طراحی کنید.

 

کاشی های مدرن،رنگارنگ و جذاب Purpura

 

2.کاشیهای استودیو ArtTiles :

ایده این کاشی های غیر معمول، از یک آشپزخانه کلاسیک متعلق به خانه ای در Copenhagen ،که توسط Kristian Septimius Krogh تصویر برداری شده،گرفته شده است.این کاشیهای چشم نواز به آشپزخانه سفید رنگ ساده،زندگی بخشیده اند.شما می توانید از سراسر جهان ،این کاشیها را از ArtTiles بخواهید،استودیویی هنری واقع در دانمارک که در آن ،تمامی کاشیها به صورت دست ساز  توسط هنرمندان،Trine Galschiot و Anette Normark تهیه می شوند.

 

کاشیهای استودیو ArtTiles

کاشیهای استودیو ArtTiles

 

نفوذ هنر اسکاندیناوی در طراحی ،هر کاشی سفالی به صورت منحصر به فرد با دست طراحی شده و با لعاب های رنگی تزیین می شود ،به گونه ای که هریک احساسی متفاوت را بیان می کنند.این کاشیها در مجوعه های متفاوتی چون ...Color me blind ،Color me softly ،Royal Pain in the a و... قابل مشاهده هستند.هریک از این تصاویر برروی دیوارهای آشپزخانه تاثیری به یاد ماندنی تر خواهند داشت.

 

3.کاشی های ترکیبی Batik:

کاشی های ترکیبی Batik،در انگلستان بسیار مورد توجه هستند و به راحتی با هر سبکی ترکیب می شوند.این کاشیها در ایتالیا تولید شده و در 5 رنگ زیبا موجود هستند.نکته ای جالبی که در مورد این سبک کاشی وجود دارد،این است که می توان تنها از یک رنگ استفاده کرد و الگوهای مختلف را باهم ترکیب کنید، یا اینکه از یک الگوی خاص ، در رنگهای متعدد استفاده کنید.کاشی های این سبک در رنگهای قرمز،آبی ،سبز و بژ موجود هستند.

 

کاشی های ترکیبی Batik

.کاشی های ترکیبی Batik

.کاشی های ترکیبی Batik

 

4. کاشی های هنری مجموعه  Homestead :

و طرح متفاوتی دیگر اما به همان اندازه زیبا از مجموعه Homestead کاشی های هنری،که دفتر مرکزی آن در Secaucus نیوجرسی واقع است. این کاشی ها دارای ابعاد 30 *30 سانتی متر و با ضخامت  3.5 سانتی متر و در رنگهای آبی ،سبز و قرمز می باشند.

 

 کاشی های هنری مجموعه  Homestead

 کاشی های هنری مجموعه  Homestead

 کاشی های هنری مجموعه  Homestead

 

5. کاشیهای کارخانه ایتالیایی Fogazza:

نمونه مدرن و تک رنگ دیگری از کاشیهای چهل تکه ،از کارخانه ایتالیایی  Fogazza .این کاشیها از مجموعه Millennium Verde بوده وکاشیهای دست ساز سرامیکی هستند که الگوهای اصلی آنها از اتاقهای نشیمن اشرافی  Palermo اوایل قرن بیستم الهام گرفته شده است.

 

کاشیهای کارخانه ایتالیایی Fogazza

کاشیهای کارخانه ایتالیایی Fogazza

 

6.کاشیهای یکسره Almira :

نمونه متفاوت دیگری از طراحی کاشی در دیوار های آشپزخانه،را می توان در مجموعه آثار  Almira ،کاری از Pavigres Ceramicas مشاهده نمود.این دیوار ،که به ظاهر مجموعه ای ترکیبی از کاشیهای متفاوت به نظر می رسد،درواقع یک کاشی با طول زیاد است.این کاشی ها،دارای ابعاد 19.4*58.7 سانتی متر می باشند.

 

کاشیهای یکسره Almira  کاری از Pavigres Ceramicas

کاشیهای یکسره Almira  کاری از Pavigres Ceramicas

کاشیهای یکسره Almira  کاری از Pavigres Ceramicas

 

 

7.کاشیهای سفالی Ted Baker GeoTile:

ایده ای جالب برای آشپزخانه های سیاه رنگ،ترکیبی از کاشی های سفید و خاکستری چینی Ted Baker GeoTile

 

کاشیهای سفالی Ted Baker GeoTile

کاشیهای سفالی Ted Baker GeoTile

 

8.تایلهای دیواری Envy's Aziz:

یکی از ساده ترین راهها برای اضافه کردن کاشیهای ترکیبی به آشپزخانه،استفاده از تایلهای دیواری Envy's Aziz است ،که دارای طراحی اسلیمی مراکشی هستند و می توانند از طریق

Walls and Floors ،اطلاعات کاملتری درباره آنها داشته باشید.این کاشیها دارای 5 مجموعه از پیش تعیین شده،با طرحهای زیبا می باشند.

 

ایده های عالی جهت استفاده از کاشیهای چهل تکه در آشپزخانه

ایده های عالی جهت استفاده از کاشیهای چهل تکه در آشپزخانه

 

9.مجموعه World Parks کاری از Vives Ceramica:

طراحی ترکیبی از رنگهای آبی و سفید ،از کلکسیون  World Parks کاری از Vives Ceramica

 

مجموعه World Parks کاری از Vives Ceramica

مجموعه World Parks کاری از Vives Ceramica

 

10.دیواری رنگارنگ از کاشیهای مجموعه  Aranda collection:

دیواری رنگارنگ با استفاده از کاشیهای ترکیبی اروپایی از  Aranda collection ،کاری از Vives Ceramica.این کاشیهای سرامیکی با بیش از 30 طرح دریک جعبه موجود هستند.

 

دیواری رنگارنگ از کاشیهای مجموعه  Aranda collection

دیواری رنگارنگ از کاشیهای مجموعه  Aranda collection

دیواری رنگارنگ از کاشیهای مجموعه  Aranda collection

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: trendir

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .