صورتجلسه شورای فنی استان در خصوص استفاده از جرثقیل های برجی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۴ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۸۷ ، بازدید:۲۳۰۱

با عنایت به مفاد صورتجلسه شورای فنی استان در خصوص استفاده از جرثقیل های برجی ،  بدینوسیله موارد زیر جهت اطلاع و اقدام موثر اعلام می گردد .

شایسته است که در این خصوص دقت و مراقبت کافی به عمل آورده شود.

1- کارفرمایان موظفند که از جرثقیل های برجی و سنگین و سایرتجهیزاتی استفاده نمایند که تاییدیه صحت عملکرد آن تجهیزات از اداره استاندارد اخذ شده باشد.

2 - دستگاههای نظارت و کارفرمایان موظفند  کنترل بر عوامل انسانی استفاده کننده از جرثقیل های برجی و  سنگین و ...  در خصوص اخذ گواهینامه های ویژه مرتبط با دستگاههای مذکور را  انجام دهند.

 3 - دستگاههای نظارت و کارفرمایان موظفند با استفاده از کارشناسان اداره استاندارد ویا مشاوران ذیصلاح بازرسی فنی ، کالیبراسیون دوره ای و بازرسی فنی اولیه  قطعات و تجهیزات برقی و مکانیکی اینگونه ماشین آلات را انجام داده و فرآیند مذکور را مستندسازی نمایند .

4 - کارفرمایان می بایست برق اضطراری برای ماشین آلات و تجهیزات کارگاهی را تامین نموده و در خصوص تامین روشنایی و تمهیدات ایمنی  پروژه و حواشی آن اقدام نمایند .ضمن اینکه می بایست انجام عملیات اجرایی در زمان مناسب و با رعایت ضوابط و تمهیدات ایمنی در پروژه و محدوده اطراف آن صورت پذیرد.

5 - کارفرمایان ملزم به استفاده از عوامل اجرایی (مشاورین و پیمانکاران ) تشخیص صلاحیت شده دارای رتبه و پایه تخصصی وفق نظام فنی و اجرایی برای اینگونه پروژه ها می باشند تا با انجام درست مبانی فنی و نظامات اجرایی طرح ها ، جایگاه و میزان مسئولیت حقوقی و مدنی عوامل دخیل در پروژه مشخص و شفاف گردد.

منبع : eng.mashhad.ir

لینک خبر

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .