برج موزه هزاره زاها حدید، میامی ( شروع عملیات ساختمانی )

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۱۱ / ۰۶ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۰۳ ، بازدید:۵۴۹۷

مکان : Miami
سال : 2017
مشاور طراحی معماری : Zaha Hadid

در این پست ،نگاهی خواهیم داشت به پروژه عظیم و زیبای برج موزه هزاره، طراحی زاها حدید، که در گذشته رندرهای آن پس از انتظاری طولانی در پایین شهر میامی فلوریدا منتشر شده بود،اکنون عملیات ساخت این پروژه کلید خورده است . این ساختمان ،به طور برجسته ای یک استخوان بندی برونی از بتن را نمایش می دهد، که خصوصیات قابل تشخیص  آپارتمان ها را پنهان خواهد کرد. این پروژه برای سال 2017 برنامه ریزی شده است .

 

One Thousand Museum

 

 بر طبق مجله وال استریت ، به گفته زاها حدید برج موزه هزاره با علاقه فراوان به اینکه سازه چگونه نمایش داده می شود ، طراحی شده است، در حالیکه از گونه شناسی مدرن عام اجتناب می کند.  ۸۳ واحد ساختمان، آپارتمان‌های مجلل را مشخص می‌‌کنند که از ۵۴۰۰ فوت مربعی تا ۱۱۰۰ فوت مربعی تغییر کرده و طیف گسترده‌ای از امکانات رفاهی‌ شامل آسانسور‌های شخصی‌، اتاق‌های رسانه ای و کتابخانه‌ها را نشان می‌‌دهد. بر طبق روزنامۀ Architect برچسب قیمت‌ هر واحد ۳۰ میلیون دلار می‌‌باشد.

 

One Thousand Museum

 

 امکانات جمعی‌ در سرتاسر ساختمان همچنین شامل یک سکوی فرود هلی کوپتر، یک سطح با استخر‌ها و کلبه‌های متعدد، فضاهای متنوع کار شده در سقف، یک سالن سیگار برگ، ایوان‌های آفتاب گیر و اتاق‌های بیلیارد، مرکز تناسب اندام و اتاق نمایش می‌‌باشد.

 

 برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی )
 

 طبقۀ همکف، فضای تبلیغات به صورت اجاره‌ای می‌‌باشد ،که امید می‌‌رود تا خرده فروش‌های پیشرفته و رستوران ها  در ارتفاعات و گوشه‌های مختلف ساختمان جذب کند. یک ورودی کنسول شده، افراد را به لابی منتقل می‌‌کند، درحالی که داخل و خارج ساختمان را از طریقِ امتدادی از مصالح با یکدیگر ترکیب می‌‌کند.

 

 برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی )
 

 رنگ طرح به شدت با نواحی تاکید شده خنثی می‌‌باشد، تا مقصود ایجاد جذابیت را محقق سازد. سازه و رنگ مصالح از طریق نورپردازی مخفی‌ برجسته نشان داده می‌‌شود، که سطوح را درخشان نموده و به آنها زندگی‌ می‌‌بخشد.

 

 برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی )

 

ساختار عظیم و محکم اسکلت بیرونی ساختمان در تضاد با سیستم ساخت و ساز ظریف و شفاف قرار دارد. ساختار بیرونی محکم همراه با منحنی های ظریف در اطراف جداره دیوارها جریان دارد و پلت فرمی را به وجود می آورد که نمای سردر را تشکلی می دهد. بالکن با پنل های فلزی عظیم سوراخ دار طراحی شده است و پیوند خوبی بین ساختار و مصالح ساختمان به وجود آورده است.

 

 برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی )

 

بالکن جایگاه مخصوص که به عنوان سکوی ملایم فوق الذکر عمل می‌‌کند، به عنوان فضای اجتماع برج می‌‌باشد. در ظاهر، این یک گسترش تندیس گونه از برج می‌‌باشد که عناصر لنداسکیپ را که از طریق ویژگی‌‌های آب و استخر‌های متعدد، سونا‌ها و کلبه‌ها گسترش می‌‌یابد، نشان می‌‌دهد. پشت بام به عملکرد‌های متعدد در سطوح مختلف تقسیم می‌‌شود. گذشته از سکوی فرود هلی کوپتر، این بالکن یک استخر طولی، یک استخر و ایوان آفتاب گیر، تسهیلات ورزشی، فضاهای رقابتی‌ و محدوده‌های غذاخوری شخصی‌ را نمایان می‌‌کند.

 

 برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی )

 برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی )

 برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی ) برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی )

 برج موزه هزاره زاها حدید , میامی ( شروع عملیات ساختمانی )

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: archdaily , معماری نیوز

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .