13 ایده بکر برای استفاده مفید از فضای خانه

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۶ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۲۳ ، بازدید:۱۰۶۰۲

خانه شما دارای فضاهای بکر و استفاده نشده بسیاری، برای ذخیره سازی و جای دادن لوازم است .با خواندن این پست و استفاده از این 13 ایده هوشمندانه،فضاهای بلا استفاده خانه تان را کشف کرده و آنها را بازیابی کنید .با ما همراه شوید...

 

1.زیر پلکان:

آیا انبار یا فضایی در زیر پلکان خود دارید،که تابحال به دلیل کوچک بودن بیش از حد، از آن هیچ استفاده ای نکرده باشید؟با نصب چند طبقه ،می توانید یک ایستگاه کار فوری ایجاد کنید.درب فضا را حفظ کنید تا در زمانی که مورد نیاز نیست،مخفی بماند.

13 ایده بکر برای استفاده مفید از فضای خانه

 

2.در ارتفاع و نزدیک به سقف:

در بالای کابینتهای آشپزخانه ،طبقاتی را برای قرار دادن لوازمی که به ندرت استفاده می شوند،در نظر بگیرید.دراینصورت همیشه در اطرافتان ،یک چهار پایه یا صندلی داشته باشید.

13 ایده بکر برای استفاده مفید از فضای خانه

 

3. آشپزخانه جزیره:

کانتر یا جزیره آشپزخانه خود را،با ایده گرفتن از راهکارهای ساده و آسان ،تبدیل به یک عنصر کانونی ذخیره سازی کنید.با استفاده از صفحات پانچ شده در بدنه کانتر آشپزخانه،می توانید جایی برای آویزان کردن ظروف آشپزخانه و سایر لوازم داشته باشید.

13 ایده بکر برای استفاده مفید از فضای خانه

 

4.پشت درب:

با صرف کمی وقت و استفاده از چند ابزار ساده،می توانید درب رختکن اتاق خواب خود را به یک مکان ایده آل برای لباسهای اضافه ،کفشها و یا بدلیجات تبدیل کنید.

استفاده از فضای پشت درب برای ذخیره سازی

 

5.استفاده از دیوارهای خالی آشپزخانه:

 از دیوارهای خالی آشپزخانه استفاده کرده و جایی برای قرار دادن ادویه جات ،مواد اولیه آشپزی و یا کتابهای آشپزی خود با کمک طبقات(شلف ها) تدارک ببینید.

استفاده از دیوارهای خالی آشپزخانه

استفاده از دیوارهای خالی آشپزخانه

دراین رابطه بیشتر بخوانید:ایده هایی برای طراحی کتابخانه ای کوچک در آشپزخانه

 

6.استفاده از فضای زیر کابینت:

کشوهای کم عمقی که با ضربه پا باز می شوند،بهترین پیشنهاد برای استفاده از فضای زیرین کابینتهای زمینی است.سینی ،دیس های بزرگ،حوله ها و ... را به راحتی می توان در این کشوها جای داد.

استفاده از فضای زیر کابینت برای ذخیره سازی

 

7.استفاده از فضای زیر سینک:

کابینتهای خودرا به گونه ای تجهیز کنید،که بیشترین فضای ذخیره سازی را داشته باشند.برای کابینتهای عمیق از سبدها یا طبقاتی که به راحتی بیرون آورده می شوند،استفاده کنید.

استفاده از فضای زیر سینک

 

8.درامتداد یک دیوار :

بخشی از یک دیوار ساده را به یک مرکز فرماندهی برای خانه داری تبدیل کنید.باکس های کم عمق و برد اطلاع رسانی، بدون اینکه فضایی در سطح زمین ،اشغال کنند،در سازماندهی و نظم بخشیدن به فضا بسیار مفید خواهند بود.

13 ایده بکر برای فضای ذخیره سازی

 

9.استفاده از فضای بالای توالت فرنگی:

با نصب طبقات در بالای توالت فرنگی،از فضای پرتی که هیچ گاه به چشم نمی آید،استفاده کرده و لوازم جانبی حمام خود،حوله ها ،دستمال توالت و... را در دسترس قرار دهید.

استفاده از فضای بالای توالت فرنگی

 

10.استفاده از فضای ورودی:

با استفاده از یک رخت آویز چنگکی در پشت درب ورودی و قرار دادن یک چهارپایه یا صندلی کوچک،از فضای ورودی خانه خود،نهایت استفاده را ببرید.

استفاده از فضای ورودی

 

دراین رابطه بیشتر بخوانید:10 راهکار جهت ایجاد فضای ورودی خلاقانه

 

11.استفاده از مبلمان:

فضاهای ذخیره سازی خانه خود را با مبلمان هایی که می خرید،ترکیب کنید،مثلا میز قهوه خوری نشیمن با تقسم بندی های داخلی ،جای خوبی برای قرار دادن مجلات است،.یا محفظه های نیمکت جلوی ورودی ،مکان خوبی برای گذاشتن دستکش ،کلاه یا روسری خواهد بود.

13 ایده بکر برای استفاده مفید از فضای خانه

 

12.استفاده از فضاهای عبوری:

اگر یک فضای کار اختصاصی ندارید،ملزومات و تجهیزات کاری خود را در راهرو یا آشپزخانه ،با دربهای بازشو پنهان سازید. پرینتر شما می تواند تا زمانی که موردنیازتان نیست،درون کشو جای داشته باشد.پشت این کمدهای تقسیم بندی شده،می توانید ایستگاهی برای شارژ کردن موبایل خود یا جایی برای قبضها و سایر لوازم اداری خود بیابید.

استفاده از فضاهای عبوری

 

13.استفاده از فضای زیرین ماشین لباسشویی:

با اضافه کردن کشو،در قسمت زیرین  ماشین لباسشویی یا خشک کن خود ،از آن ،به عنوان جایی برای ذخیره سازی لباسها  یا مواد شوینده استفاده کنید،با این کار علاوه بر استفاده مفید از فضا،به بازدهی بیشتر ماشین لباسشویی خود ،به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع اکونومیک کمک می کنید.برندهای بسیاری ،این مدل کشو را تولید و عرضه می کنند.

استفاده از فضای زیرین ماشین لباسشویی

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: bhg

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .