معماری فقط مختص بزرگسالان نیست ( فضای بازی کودکان )

مجموعه: دیزاین ، تاریخ انتشار: ۱۸ / ۰۶ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۲۵ ، بازدید:۷۱۰۹

در این پست ،با ستاوین همراه شوید تا با نمونه های موردی از 19 فضای بازی کودکان آشنا شویم . Theodore Roosevelt رییس جمهور سابق ایالات متحده در پی یکی از سخرانی های خود عنوان کرد ،بازی نیازی اساسی برای افراد است و تمامی کودکان می بایست دسترسی به زمین بازی داشته باشند، از طرفی معماران در سراسر جهان ، بیش از پیش به دنبال ابتکار و نوآوری در طراحی فضاهای بازی مختص کودکان بوده و هستند.کودکان در فضاهای بازی به دنبال کشف تصورات خود هستند .

زمین های بازی ، امروزه در انواع و اشکال مختلف ،در خشکی و آب و حتی به اشکال حیوانات ساخته می شوند،در ادامه شاهد برخی فضاهای زیبا مختص کودکان خواهیم بود . . .

-  برج بازی و زمین بازی Swarovski Kristallwelten (Crystal Worlds) درتیرول ، اتریش که توسط تیم معماری Snøhetta architecture طراحی شده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با Swarovski Kristallwelten (Crystal Worlds) کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  فضای بازی در برج بازی ، شامل سطوح مختلف با استفاده از طناب می باشد، که کودکان می بایست به ارتفاع حدود 45 فوت صعود کنند .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با Snøhetta کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  Wibit Sports GmbH ، یکی از کمپانی های ورزش های آبی در آلمان می باشد، که زمین های بازی خلاق و نوآورانه ای را مبتنی بر شناور بودن روی آب،تولید می کند، که توسط آرشیتکت Robert Cirjak طراحی می گردد . حدود 60 زمین بازی توسط این شرکت طراحی شده است. یکی از زیباترین زمین های بازی این شرکت بر روی آب در کرواسی طراحی شده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با  Wibit Sports کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

-  تیم معماری Tezuka ، زمین بازی زیبای Woods of Net را در Hakone ، ژاپن طراحی کرده است.در این پروژه هنرمند ژاپنی Toshiko Horiuchi Macadam ، فضایی جهت بازی کودکان را به صورت یک سطح بافته شده برای فعالیت و پرش کودکان به صورت رنگین کمان طراحی کرده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با  Tezuka Architects  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  هنرمند Otterness ، زمین بازی Silver Towers را در New York City طراحی کرده است . زمین بازی متشکل از 27 فیگور  از جنس برنز با ارتفاع 24.5 فوت و طولی حدود 30 فوت می باشد .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با  Tom Otterness  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  در سال 1990، معمار Rafael Rivera و هنرمند Manolo Martin و طراح Josep Vincent مجموعه Parque Gulliver را در والنسیا ، اسپانیا طراحی و اجرا نمودند .

فضای بازی کودکان

 

-  شرکت طراحی معماری MLRP در شهر کپنهاک دانمارک ، جهت لذت بیشتر کودکان و بازی آنها ، اقدام به طراحی آینه ای بزرگ برای سرگرم کردن بیشتر کودکان بر روی جداره پاویون خود گرفت که در زیر مشاهده می کنید .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با  MLRP  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  پارک Ghost Train Park در شهر لیما ، پرو می باشد،که توسط Basurama طراحی گردیده است , این مکان در واقع پایه های رها شده خطوط راه آهن می باشد که با تدابیری به پارکی مخصوص بازی کودکان بدل گردیده است .

فضای بازی کودکان

 

این پارک در حقیقت، توسط مصالح بازیافتی همچون لاستیک های بازیافتی طراحی شده است .

فضای بازی کودکان

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با  Basurama کلیک نمایید .

 

-  هنرمند Olek که متولد لهستان می باشد . اشکالی همچون یک تمساح عظیم را برای بازی کودکان در زمین بازی زیبای شهر سائوپائولو برزیل که خود توسط معمار برزیلی Márcia Maria Benevento طراحی شده ،طراحی و اجرا کرده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با     Olek     کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  باغ ملی گیاه شناسی National Arboretum در Canberra اتریش ، محلی می باشد، که حدود 100 درخت بسیار قدمی، نادر و در حال انقراض در آن وجود دارد . زمین بازی کودکان در این پارک توسط T.C.L. (Taylor Cullity Lethlean) طراحی شده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با   T.C.L. (Taylor Cullity Leathlean)   کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  موزه شهر City Museum در St. Louis, Missouri در واقع توسط هنرمند مجسمه ساز Bob Cassilly و در ادامه توسط گروهی از هنرمندان حدود 20 نفر تحت عنوان Cassilly Crew طراحی این مجموعه انجام شده است .  این مجموعه در 10طبقه با مساحت 600 هزار فوت مربع همراه با الحاقاتی  چون یک هواپیما و یک چرخ و فلک زیبا اجرا گردیده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با   City Museum  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  استودیو طراحی دانمارکی MONSTRUM که در زمینه طراحی زمین های بازی خلاق شناخته شده است ، مجموعه Kristineberg Slottspark را در استکهلم، سوئد همراه با مجسمه های زیبایی با مضمون حیوانات طراحی کرده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با   MONSTRUM  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  هنرمند MONSTRUM در محله Brumlebyen در کپنهاک ،دانمارک متشکل از خانه هایی برای بازی کودکان در زمین بازی این منظقه طراحی کرده است . خانه هایی که کودکان از آن بالا می روندو از پل های معلق مابین آنها عبور می کنند .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با  Brumlebyen  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  هنرمند MONSTRUM همچنین درGothenburg ، سوئد در یک زمین بازی یک نهنگ 50 متری را با رنگ آبی جهت بازی کودکان ،به گونه ای که به دهان نهنگ وارد شده و در مسیر های خروج هیجان در دهان یک حیوان عظیم بودن را تجربه کنند .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با   Blue Whale Playground  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  MONSTRUM ، در واقع توسط دو  سازنده و مجری ساختمانی پا به عرصه فعالیت جدی گذاشت و توسط آنها شناسایی شد. در زمین بازی ذیل که توسط وی در کپنهاک ،دانمارک طراحی و اجرا گردیده است، شمایلی از یک رصد خانه مدنظر طراح بوده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با   Tower Playground  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

- آخرین انتخاب ما از مجموعه کارهای MONSTRUM مربوط به ایستگاه قطار مخصوص کودکان می باشد. زمین بازی مخصوص کودکان که در ایستگاه راه آهن دانمارک در اودنسه ایجاد شده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با Children Station  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  طراحی این فضای بازی ، برگرفته از طرح ایستگاه مرکزی اودنسه مربوط به دهه 1960می باشد، که در آن کودکان با نحوه عملکرد و حرکت یک لوکوموتیو آشنا و آموزش داده می شوند .

فضای بازی کودکان

 

-  Vail Nests ، در عرف  Vail،کلورادو به عنوان پارک Sun Bird Park شناخته می شود و توسط Tres Birds Workshop طراحی و ساخته شده است .زمین بازی از جنس چوب می باشد ، این زمین بازی توسط زیستگاه پرندگان احاطه شده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با  Tres Birds Workshop  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  پارک Blaxland Riverside در سیدنی ، استرالیا ، محصول افکار خلاق تیم طراحی JMD می باشد . زمین بازی به مساحت 1000 فوت مربع همراه با تونل های جذاب برای کودکان، سطوح مشابه صخره نوردی ، فضاهایی جهت بازی های آبی و شنا می باشد .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با  JMD Design  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  Swing Time ،زمین بازی زیبایی در پارک temporary park در نزدیکی Boston Convention  و  Exhibition  Center  می باشد .  این فضای زیبا توسط تیم معماری Höweler + Yoon طراحی گردیده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با     Höweler + Yoon Architecture  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

-  Bounce Below ، در واقع یک معدن سنگ می باشد، که توسط شرکت مجری برای یک سرزمین عجایب زیرزمینی برای بازی کودکان و حتی بزرگسالان طراحی شده است .

جهت اطلاعات بیشتر در ارتباط با Bounce Below  کلیک نمایید .

فضای بازی کودکان

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه معماری ایران ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: archdaily

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .