اولین باغ خزندگان ایران

مجموعه: جهان نما ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۷ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۸۸ ، بازدید:۶۴۲۳

در اغلب جوامع امروزی، نگهداری از حیوانات دست آموز خانگی، بخش مهمی از زندگی افراد را تشكیل می دهد، اما تجربه نگهداری از این حیوانات وقتی شیرین است، که در مورد این حیوانات و شرایط نگهداری آنها اطلاعات کاملی داشته باشیم. شاید نگهداری حیوانات خانگی مثل سگ، گربه و خرگوش برای خیلی ها عادی شده باشد اما متاسفانه در خیلی از موارد نداشتن اطلاعات  در مورد نگهداری صحیح این حیوانات و حتی حیوانات وحشی که خرید و فروش غیر قانونی آنها در چند سال اخیر رونق پیدا کرده، باعث آسیب رساندن به حیوانات و حتی خود فرد می شود.

اولین باغ خزندگان ایران

از آنجا که برای خیلی از افراد نگهداری حیوانات به خصوص خزندگان نظیر مار، ایگوانا و سایر این موجودات جذاب است، عده ای سودجو از کم اطلاعی  و بعضا بی اطلاع بودن دوستداران اینگونه جانوران سوء استفاده کرده و برای اهداف مالی  علاوه بر اطلاعات غلط، اقدام به خرید و فروش غیر قانونی این موجودات می کنند. برای جلوگیری از آسیب رساندن به این موجودات، مجموعه ای به اسم "مجموعه خزندگان زیما" با رویکردی اجتماعی ، فرهنگی ، آموزشی و با هدف جلوگیری از نگهداری ، خرید و فروش جانوران غیر خانگی در محیط های غیر مرتبط علی الخصوص محیط های مسکونی، از مرداد ماه سال نود وسه فعالیت حرفه ای خود را شروع کرد. کارشناسان مستقر در "مجموعه خزندگان زیما" که همگی از دوست داران محیط زیست و حیوانات هستند، با در اختیار قراردادن تمامی اطلاعات مربوط به هر جانور ضمن آموزش به مراجعه کنندگان از آنها تقاضا می کنند از خریداری و نگهداری این جانوران خودداری کنند چرا که این موجودات آنقدر حساس هستند که نیاز به رسیدگی های تخصصی و جایگاه های استاندارد داشته،به گونه ای که تهیه آنها تقریبا برای عموم مردم غیر ممکن است.

اولین باغ خزندگان ایران

این مجموعه که اولین باغ خزندگان در ایران است، با مساحت 225 متر مربع و با ارتفاع سقف 4.2 متر در سازه ای گلخانه ای با قابلیت تامین نور طبیعی و مصنوعی، سیستم تهویه مطبوع هوا در تمامی فصول سال و با در نظر گرفتن تمامی تدابیر ایمنی در بازار و نمایشگاه دائمی گل و گیاه با مساحت 130000 متر مربع  در بوستان آب و آتش قرار دارد.

اولین باغ خزندگان ایران

"مجموعه خزندگان زیما" علاوه بر نگهداری خزندگان به صورت صحیح، این امکان را به دوستداران این حیوانات می دهد که از نزدیک با زندگی موجوداتی مثل مار بورمس پیتون، مار بوآ دم قرمز، کروکودیل، واتر مانیتور، مار آناکوندا، مار بورمس پیتون آلبینو، ایگوآنا قرمز، ایگوآنا سبز، آفتاب پرست و باسیلیسک آشنا شوند و حتی آنها رو لمس کنند، دراین مجموعه می توانید احساسات خود  را با آتلیه مجموعه به تصویر بکشید.

اولین باغ خزندگان ایران

یکی دیگر از حسن های دیگری که این مجموعه دارد، از بین بردن ترس از خزندگان است ،که جزو اصلی ترین ترس ها در بین مردم جهان به حساب می آید. در واقع این مجموعه، با قرار دادن اطلاعات کافی، ترس بی موردی که حاکی از عدم آشنایی با این موجودات است را از بین می برد.

مجموعه خزندگان زیما

مجموعه خزندگان زیما

مجموعه خزندگان زیما

مجموعه خزندگان زیما

اولین باغ خزندگان ایران

اولین باغ خزندگان ایران

اگه شما هم از دوستداران این موجودات هستید، لذت لمس کردن این حیوانات دوست داشتنی را از دست ندهید.

آدرس: جنب پارک آب و آتش، بوستان نوروز، باغ خزندگان زیما

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: hamgardi

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .