اولین بام سبز خاورمیانه در تهران ساخته می‌شود

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۸۹ ، بازدید:۸۸۵۲

اولین پروژه روف‌گاردن ایران در تهران مراحل ساخت‌وساز را پشت سر می‌گذارد.

مجتمع مگا پارس تهران بزرگ‌ترین پروژه بام سبز (روف گاردن) اولین پروژه از این نوع نه‌تنها در ایران که در خاورمیانه است. این پروژه که ۱۸۰۰۰ متر فضای سبز دارد، با پیمانکاری شرکت آلمانی زینکو که در زمینه ساخت سقف سبز تخصص دارد، در حال ساخت است.

اولین بام سبز خاورمیانه در تهران ساخته می‌شود

نوع کاربری این پروژه، تجاری، اداری، ورزشی و فرهنگی است و علاوه بر این ۵ واحد سالن سینما و تئاتر و کنسرت برای فعالیت‌های هنری این مرکز درنظر گرفته شده است. 

مجتمع مگا پارس در خیابان معلم تهران هم‌اکنون مراحل ساخت را پشت سر می‌گذراند.

اولین بام سبز خاورمیانه در تهران ساخته می‌شود

مجتمع چندمنظوره ی تجاری، اداری مگاپارس :

مجتمع چندمنظوره ی تجاری، اداری مگاپارس با کاربری های تجاری، اداری، ورزشی و خدماتی فرهنگی در زمینی به مساحت حدود 26،134 مترمربع و زیربنای حدود 215،229 مترمربع (متراژ مفید تجاری: 44،603 ;فرهنگی-ورزشی :10،542 و اداری :11،256 مترمربع) یکی از بزرگترین و مدرنترین مراکز تجاری-اداری ایران، به عنوان عظیمترین پروژه های عمرانی و ساختمانی شهر تهران طراحی گردیده و در حال اجرا می باشد. با توجه به حجم عظیم پروژه، این مرکز به نحوی طراحی گردیده که تمامی خصوصیات و ویژگیهای لازم جهت تبدیل شدن به مرکزیت تجاری، اداری و اقتصادی شهر تهران را دارا میباشد. پروژه ی مذکور، طراحی مدرن و همگام با پیشرفته ترین مراکز تجاری و اداری روز دنیا و تمامی جذابیتهای لازم برای یک سرمایه گذاری مطمئن و پربازده را دارا است.

اولین بام سبز خاورمیانه در تهران ساخته می‌شود

امکانات :

الف : بخش تجاري
اين بخش شامل فروشگاهاي كوچك و بزرگ، سالن‌هاي پذيرائي، رستوران و بانك و... مي‌باشد كه به تناسب متراژ هر واحد تجاري، انبار و پاركينگ اختصاصي در نظر گرفته شده است.
كليه واحدها داراي سيستم سرمايش و گرمايش مركزي از نوع تهويه مطبوع مي‌باشد. طرح معماري داخلي واحدهاي تجاري با توجه به نظر صاحبان واحدها و تأئيد مجري طرح شكل مي‌پذيرد و نوع مصالح مصرفي از الگوي كلي مجتمع تبعيت مي‌نمايد .

  ب : بخش اداري
اين بخش شامل واحدهاي اداري واقع در طبقة چهارم تا پانزدهم برج اصلي مجتمع جهت استقرار دفاتر اداري مي‌باشد. هر دفتر اداري به تناسب متراژ واحد داراي انباري و تعدادي پاركينگ اختصاصي است.
كليه واحدهاي اداري نيز مجهز به سيستم سرمايش و گرمايش از نوع تهويه مطبوع بوده و در مصالح بكار رفته در آن، متناسب با طرح كلي مجتمع استفاده شده است.
همچنين به منظور استقرار شركتهاي بزرگ در اين مجتمع، كليه طبقات اداري بصورت Open Office طراحي شده‌اند،‌ بطوريكه شركتها بتوانند فضاي داخلي را متناسب با نياز خود طراحي و تقسيم‌بندي نمايند .

ج : بخش‌هاي خدماتي و فرهنگي ـ ورزشي
به منظور ايجاد تسهيلات مكمل در مجموعه،‌ بخش‌هاي خدماتي مشتمل بر لابي‌هاي بزرگ، سالن‌هاي برگزاري مراسم،‌ رستوران‌ها، كافي‌شاپ، Fast Food، سوپرماركت و ساير بخش‌هاي خدماتي مورد نياز در نظر گرفته شده است.
علاوه بر آن، فضاهاي فرهنگي و ورزشي نظير سالن‌هاي سينما، كنسرت و انتظار، بولينگ، بيليارد،‌ پاتيناژ و شهربازي در مجموعه لحاظ گرديده كه اين مجتمع را به فضايي مفرّح براي خريد،‌كار و تفريحات سالم نموده است .

د : تجهيزات (تاسيسات مكانيكي و برقي)
به منظور ايجاد تسهيلات مكمل در مجموعه،‌ بخش‌هاي خدماتي مشتمل بر لابي‌هايبر امكانات ذكر شده، اين مجموعه از تجهيزات مكانيكي و الكتريكي مجهزي برخوردار مي‌باشدكه برخي ازآنها عبارتنداز :
  استفاده‌ از مجهزترين سيستم‌هاي سرمايش و گرمايش
  استفاده از سيستم‌هاي تخليه و تهويه هواي مركزي و هوشمند
  ايجاد روشنائي مناسب عمومي با سيستم‌هاي هوشمند
  استفاده از سيستم تهويه مطبوع كامل شامل گرمايش و سرمايش توسط چيلرهاي جذبي، هوارسان، فن‌كويل و داكت‌فن‌كويل به همراه تجهيزات مربوطه
  استفاده از سيستم جمع‌آوري و تصفيه فاضلاب
  استفاده از سيستم آبياري فضاي سبز اتوماتيك (هوشمند)
  استفاده از آخرين استانداردهاي ايمني در خطوط تغذيه و سيستم ارتينگ
  استفاده از سيستم صاعقه‌گير الكترونيكي
  رعايت آخرين دستورالعمل‌ها و قوانين و مقررات ملي ساختمان و ساير دستورالعمل‌هاي رعايت استانداردهاي بين‌المللي موجود
  استفاده از استانداردهاي اروپايي جهت طراحي و اجراي سيستم‌هاي مكانيكي و الكتريكي
  نصب سيستم اعلام و اطفاء حريق دستي و اتوماتيك
  نصب سيستم صوتي و پيجينگ متمركز و گسترده جهت اماكن عمومي
  بهره‌برداري از سيستم برق اضطراري اتوماتيك
  بهره‌برداري از برق اضطراري UPS جهت كاربري‌هاي كامپيوتري
  نصب سيستم نظارت تصويري متمركز جهت كنترل معابر CCTV
  تنوع در طراحي و اجراي سيستم‌هاي مكانيكي و الكتريكي در كاربريهاي تجاري
  راه‌اندازي سيستم تلفن عمومي و داخلي در كل پروژه

اولین بام سبز خاورمیانه در تهران ساخته می‌شود

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .