رونمایی ( پنه‌ لوپه ) و سه همزاد ایتالیایی‌اش در موزه ملی ایران

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۷ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۹۹۱ ، بازدید:۲۷۲۵

پنه لوپه، پس از جانمایی در جایگاه خود در موزه ملی ایران، عصر امروز ۶ مهر ماه رونمایی می‌شود.

 این مجسمه با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزیر فرهنگ ایتالیا، سفرای یونان و واتیکان و نمایندگان یونسکو رونمایی و به مدت ۴ ماه در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد.

جبرئیل نوکنده سرپرست موزه ملی ایران گفت: پیکره صلح و وفاداری"پنه لوپه"، تندیس کشف شده از تخت جمشید، پس از سفر نمایشگاهی ۴ ماهه خود به ایتالیا، به همراه ۳ همزاد ایتالیایی‌اش، دوپیکره از واتیکان و یک پیکره از کاپیتولینی به وطن بازگشت.

او اضافه کرد: این نمایشگاه ۶ مهرماه ساعت ۱۸/۳۰ بعد از ظهر در مراسمی در محل موزه ملی ایران با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزیر فرهنگ ایتالیا، سفرای یونان و واتیکان و نمایندگان یونسکو گشایش یافته و به مدت ۴ ماه پذیرای بازدیدکنندگان و علاقمندان است.

نوکنده تاکید کرد: مشابه این نمایشگاه به مدت ۴ ماه در شهر میلان ایتالیا برگزار شد و این بار به مدت ۴ ماه در تهران و در محل موزه ملی ایران برگزار می‌شود.

او افزود: این اثر با حضور بازرسان و نمایندگان ایتالیا و واتیکان در موزه ملی ایران جانمایی شد تا درقالب نمایشگاهی ۴ ماهه در ایران به عنوان" پیکره ای برای صلح، پنه لوپه از تخت جمشید تا رم" به نمایش درآید.

رئیس موزه ملی ایران در پایان یادآور شد: این نمایشگاه با همکاری سازمان میراث فرهنگی، پژوهشگاه، موسسه ایکوم، مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، موزه کاپیتولینی و موزه واتیکان، بنیاد پورادا با موزه ملی ایران برگزار می‌شود.

گفتنی است، درکنار مجسمه پنه لوپه از ایتالیا، دو کتاب با نام " شاگال" (شرح داستان پنه لوپه) نیز به نمایش عموم گذاشته می‌شود.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .