باغ جنت ،فضای درون‌گرا در استحاله شهری

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۸ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۱۷۹ ، بازدید:۴۰۶۲

پروژه ˝باغ جنت˝ یکی از برگزیدگان جایزه معمار ۹۴ رجعتی به هویت محلی پیش از استحاله شهری به نمایش می‌گذارد.

 

باغ جنت , فضای درون‌گرا , استحاله شهری , درون گرا ,  برگزیدگان , جایزه معمار ۹۴ , هویت محلی , ستاوین

پروژه "باغ جنت" طراحی شده توسط شروین حسینی در دفتر طراحی براکت که رتبه سوم مشترک در گروه مسکونی تک واحدی جایزه معمار ۹۴ را از آن خود کرده در عباس‌آباد یکی از قدیمی‌ترین محله‌های اصفهان واقع شده؛ منطقه‌ای که دیگر به‌ندرت می‌توان اثری از باغ‌های بزرگ پیدا کرد.

در این منطقه ترکیبی از ساختمان‌های ناهمگن با سبک‌ها و ارتفاع‌های متفاوت وجود دارد، "باغ جنت" ساختمانی تک واحدی در سه طبقه و با محدودیت ارتفاعی ۷ متر به نحوی طراحی شده که پیوسته به نظر برسد.

باغ جنت , فضای درون‌گرا , استحاله شهری , درون گرا ,  برگزیدگان , جایزه معمار ۹۴ , هویت محلی , ستاوین

حجم ساختمان بر اساس محدودیت‌ها و مقررات تعیین‌شده شکل گرفته است، در طراحی ساختمان استفاده از نور طبیعی، حفظ حریم خصوصی و عدم مشرفیت از بیرون مد نظر بوده است. طبقه دوم بنا بخشی از نور طبیعی لازم برای فضاهای داخلی را در طول روز تأمین می‌کند.

باغ جنت , فضای درون‌گرا , استحاله شهری , درون گرا ,  برگزیدگان , جایزه معمار ۹۴ , هویت محلی , ستاوین

ورودی سواره ساختمان نیز به‌گونه‌ای طراحی شده که در امتداد نمای ساختمان به نظر می‌رسد، نور فضاهای داخلی ساختمان از ووید‌های غربی و شمالی تأمین می‌شود. ساختمان در مقابل پیچ کوچه قرار دارد و فاقد حریم خصوصی از ساختمان‌های مجاور است، به همین دلیل به‌منظور ایجاد یک فضای درون‌گرا در عین حال پرنور از صفحه نیمه شفاف چوبی در پوسته بیرونی نما استفاده شده است.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .