ایده‌های انقلابی یک معمار ، تغییرات در مناسبات شهری

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۶ / ۱۰ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۳۷۸ ، بازدید:۴۰۹۰

طراح اسپانیایی با ایده‌های انقلابی‌اش مناسبات موجود در معماری و شهرسازی امروز را به چالش می‌کشد.

 

ویکتور انریچ عکاس حرفه‌ای معماری و ساختمان در حالی از فوریه ۲۰۱۶ نمایشگاه انفرادی خود را در گالری کوئینتا دل سوردوی مادرید آغاز می‌کند که سال‌ها است ایده‌های انقلابی‌اش در معماری و شهرسازی را با عنوان "سازه‌های خیالی در دنیای من" منتشر کرده است؛ طرح‌هایی که با ایده گرفتن از سازه‌های واقعی و تغییر آن‌ها بصورت دلخواه او ایجاد شده‌اند.

انریج در ده سال گذشته با دستکاری‌های دیجیتالی در معماری، به بازتصویرسازی نشانه‌های شهری پرداخته است. مجموعه طرح‌هایی که این هنرمند کاتالانی پدید آورده شامل ساختمان‌هایی سر و ته، چرخیده، خمیده و بافته در سایت شهری هستند که از نسخه‌های اولیه خود متمایزند. آثار انریچ شامل عکاسی معماری واقعی و تکنیک‌های گرافیکی کامپیوتری است که مجموعهٔ تصاویر ذهنی را شکل داده و محیطی تجربی را از عکس‌های مونیخ، بارسلونا، خاورمیانه و ورای آن، پدید آورده است.

انریچ می‌گوید: "در شهر‌ها، بسیاری از فضا‌ها تنها با تکرارشان بایگانی می‌شوند، در نتیجه افزایش تناقضات مناسب می‌تواند به عنوان منبع خلاقانه‌ای در نظر گرفته شود".

انریچ با دانستن این قانون بی‌رحمانه، برای خود این وظیفه را قائل است که ناظر بر تغییرات روح فضاهای شهری در روند تغییر از فرم‌های ساده به تجربیات ذهنی باشد. او معتقد است؛ همواره از راه نفوذ زوال در انگاشت حجم، شکل‌های جدید از آنچه اکنون کهنه است، متولد می‌شوند.

 

ایده‌های انقلابی یک معمار , تغییرات در مناسبات شهری , ایده‌های انقلابی , یک معمار , معمار , ستاوین , ویکتور انریچ , عکاس حرفه‌ای معماری

ایده‌های انقلابی یک معمار , تغییرات در مناسبات شهری , ایده‌های انقلابی , یک معمار , معمار , ستاوین , ویکتور انریچ , عکاس حرفه‌ای معماری

ایده‌های انقلابی یک معمار , تغییرات در مناسبات شهری , ایده‌های انقلابی , یک معمار , معمار , ستاوین , ویکتور انریچ , عکاس حرفه‌ای معماری

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: Etood , Designeboom

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .