نمازخانه کانسپچوال یوخانویچ ، حس معصوم مینیمالیسم

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۱۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۴۹۳ ، بازدید:۳۶۴۵

معمار سوئدی نمازخانه‌ای به سبک معماری تندیس‌گون در صربستان طراحی کرده است.

 

نمازخانه کانسپچوال یوخانویچ , حس معصوم مینیمالیسم , نمازخانه کانسپچوال , مینیمالیسم , سبک معماری تندیس‌گون , صربستان , معمار سوئدی , معمار , سوئد , ستاوین

 

نمازخانه کانسپچوال پدراگ یوخانویچ معمار سوئدی با ارجاعی قوی به هنر تندیس گرای امریکایی ریچارد سرا در صربستان ساخته شده است. همراه با حس معصومی از مینیمالیسم، سِرا به ورق‌های فلزی سنگین، ظاهری سبک و آرام می‌بخشید که برای نصب در فضاهای داخلی و خارجی کاملاً مناسب بودند.

با اینکه این پروژه یک "نمازخانه" نام گرفته است، مرکز دین خاصی نیست و همچون فانوس دریایی، به عنوان یک محل گردهمایی و یا مدیتیشن استفاده می‌شود.

 

نمازخانه کانسپچوال یوخانویچ , حس معصوم مینیمالیسم , نمازخانه کانسپچوال , مینیمالیسم , سبک معماری تندیس‌گون , صربستان , معمار سوئدی , معمار , سوئد , ستاوین

 

کانسپت قوی این طرح، خط افق مجد دشت وجودینا در شمال صربستان را به شدت به چالش می‌کشد. این ساختار متشکل از دو قطعه‌ی اصلی ست؛ رمپی ساخته شده از فولاد هوازده (کورتِن) و سقفی از ورق فولادی. هر دو این قطعات با استفاده از سازه‌های فولادی تقویت شده‌اند.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین , Etoo , Designboom

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری