برترین معماران زن 2016 ، اولین زن طراح آسمانخراش

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۹ / ۱۲ / ۱۳۹۴ ، شناسه: ۱۵۴۱ ، بازدید:۷۷۴۶

موسسه ˝ای. آر˝ برترین معماران زن جهان در سال 2016 را معرفی کرد.

 

به گزارش , سرویس معماری هنرآنلاین ,  موسسه , ای. آر , (The Architectural Review) همزمان با روز جهانی زن، برگزیدگان جایزه  , زنان در معماری , سال 2016 را معرفی کرد. بر این اساس  , جین گنگ, معمار آمریکایی، برترین معمار زن سال نام گرفت و "گابریل اچه گارا " از مکزیک به عنوان استعداد نو ظهور سال شناخته شد.

 

برترین معماران زن 2016 , اولین زن طراح آسمانخراش , The Architectural Review , زنان در معماری , روز جهانی زن , جین گنگ , معمار آمریکایی , برترین معمار زن

 

"ای. آر" در توضیح انتخاب این دو معمار برای دریافت جوایز اصلی این رویداد معتقد است؛ هر دوی آن‌ها برتری خود را در طراحی و توجه به معماری پایدار در برخورد با جوامع بومی و محلی نشان داده‌اند.

طبق نظر داوران این رویداد پروژه شاخص جین گنگ طراحی مرکز اجتماعی ارکوس معرفی شده است. ویژگی شاخص این بنا استفاده از مقطع چوب به جای سنگ برای طراحی نمای ساختمان، است که متریال پایدار تری نسبت به سنگ است. در واقع گنگ در این بنا نشان داده که علاوه بر معماری در به کار بردن متریال و تکنولوژی نیز خلاقانه عمل کرده است.

جین گنگ معمار آمریکایی، با طراحی برج "آکوا" در شیکاگو اولین زنی است که آسمانخراش طراحی کرده است. از دیگر پروژه‌های شاخص او او می‌توان به مسیر پیاده طبیعت، کالج کلمبیا، مرکز تولیدات رسانه ای شیکاگو، مرکز کمک‌های اجتماعی "لاوزوریو" و خانه قایقی WMS اشاره کرد.

در ترکیب 14 نفره داوران این دوره The Architectural Review نام معماران برجسته ای چون نورمن فاستر نیز دیده می‌شود.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .