حضور معماری در بازارهای جهانی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۴ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۶۴ ، بازدید:۲۵۵۰

پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خانه مدرن،معماری و دکوراسیون داخلی در فضایی به مساحت 16 هزار مترمربع و با حضور  بیش از 320 شرکت داخلی و خارجی از 16 کشور دنیا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد.

عبدالکریم جلالی مدیرعامل شرکت نمانگر و برگزارکننده نمایشگاه  با بیان اینکه علی رغم محدودیت متراژ نسبت به سال گذشته از رشد 15 درصدی در فضای نمایشگاهی برخوردار بودیم افزود: حضور شرکت‌های خارجی در این نمایشگاه رشدی 150 درصدی داشته  است.

وی در مورد محصولات عرضه‌شده در این نمایشگاه گفت: توسط شرکت‌های حاضر در نمایشگاه تجهیزات مختلفی مانند کف‌پوش، دیوارپوش و  پوشش سقف، پارکت، پرده ،کاغذدیواری، رنگ‌های ویژه و پوشش‌های نما عرضه شده است.

مدیرعامل شرکت نمانگر همچنین توضیح داد: تجهیزات مرتبط با معماری منظر و مبلمان باغی، تجهیزات روشنایی و نورپردازی ، تجهیزات هوشمند سازی که معرفی تکنولوژی‌های جدید را در بر می‌گیرد، از دیگر محصولات عرضه شده در  این نمایشگاه است.

جلالی با اشاره به اینکه  در حال حاضر در بخش معماری کشور، درصد قابل قبولی از شرکت‌های این حوزه حضور فعال و جدی دارند، افزود: این موضوع نشان‌ می دهد این صنعت بخش مهمی از فعالیت‌های اقتصادی است که می‌تواند منجر به افزایش صدور خدمات فنی و مهندسی شود اما متأسفانه نمایشگاه معماری و دکوراسیون در بین نمایشگاه‌های دیگر بسیار مغفول مانده است.

وی با تأکید بر اینکه مردم ما زیبا دوست هستند و به شرایط محیطی زندگی خود بسیار اهمیت می‌دهند که  این حاکی از سابقه هزاران ساله آنها در معماری است، اضافه کرد: همان‌گونه که در معماری  و دکوراسیون، و در معماری داخلی سابقه خوبی داریم و هنرهایی مانند آیینه‌کاری و گچ‌بری نشان‌دهنده توجه ایرانیان به معماری و طراحی داخلی ساختمان است، این بخش در حال حاضر پیشرفت خوبی داشته و شرکت‌های زیادی در زمینه طراحی ، مشاوره ، اجرا و تولید در آن فعالیت می‌کنند.

مجری پنجمین نمایشگاه بین‌المللی خانه مدرن،معماری و دکوراسیون داخلی، با ذکر اینکه  این نمایشگاه می‌تواند بر روی سلیقه مردم هم تأثیرگذار باشد، گفت: ابداعات و ایده‌های جدیدی که در نمایشگاه ارائه می‌شود ، به‌سرعت در منازل مسکونی و واحدهای اداری جای خود را بازخواهد کرد.

جلالی درباره تأثیر برگزاری نمایشگاه بر روی صنعت دکوراسیون کشور گفت: حوزه معماری و فعالان این حوزه فضایی برای معرفی خود پیدا کرده‌اند تا بتوانند توانمندی اشان را نشان دهند، چرا که اینجا همزمان یک فرد می‌تواند با گروه زیادی مذاکره کرده و همکاری کند. همچنین فضای رقابت سالم برای محصولات متنوع دکوراسیونی نیز فراهم گردیده است.

وی خاطرنشان کرد: نمایشگاه بهترین فرصت برای  شرکت‌های تولیدی است که به گفتگوی مستقیم با مصرف‌کنندگان خود بپردازند و اگر محصولات آنها  مشکلاتی دارد ، در تعامل با مصرف‌کنندگان آن عیوب را برطرف کنند.

عبدالکریم جلالی در پایان گفت: بخش قابل‌توجهی از سازندگان برای تصمیم‌گیری در مورد تجهیزات خود از این نمایشگاه استفاده فراوان خواهند برد، به‌گونه‌ای که بسیاری از آنان اذعان داشتند که حضور در نمایشگاه باعث خواهد شد قراردادهای زیادی منعقد کنند.

منبع : payampress

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .