موزه لوور نزدیک‌تر می‌شود

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۳ / ۰۵ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۸۶۳ ، بازدید:۲۵۶۴

پروژه جنجالی شعبه موزه لوور امارات متحده عربی آخرین مراحل ساخت و ساز را پشت سر می‌گذارد.

 

موزه لوور نزدیک‌تر می‌شود

 

عملیات ساخت و ساز شعبه موزه لوور امارات متحده عربی در ابوظبی آخرین مراحل را پشت سر می‌گذارد. علی ماجد منصوری، رئیس توسعه گردشگری و سرمایه گذاری ابوظبی طی خبری که چندی پیش در "رویترز" منتشر شده، اینکه ظرافت منبت کاری‌های به کار رفته در گنبد این بنا بسیار زمان بر بوده را در کنار تأمین اعتبار این پروژه از دلایل تأخیر در افتتاح پروژه ای می‌داند که طی این سال‌ها جنجال‌های زیادی را هم به همراه داشته است. در هر حال به نظر می رسد وعده اماراتی ها برای به پایان بردن این پروژه در سال جاری میلادی در حال تحقق است. لوور ابوظبی را "ژان نوول" معمار مشهور فرانسوی طراحی کرده است.

 

موزه لوور نزدیک‌تر می‌شود

 

در هر صورت حالا وبسایت این موزه هم افتتاح این موزه را در آینده نزدیک مژده می‌دهند؛ پروژه‌ای که توسط ژان نوول معمار مشهور فرانسوی و در وسعتی در حدود 24،000 متر مربع طراحی شده و قرار است پلی بین هنر شرق و غرب باشد.

علاوه بر لوور فرانسه، شعبه ای از موزه گوگنهایم نیویورک نیز در ابوظبی ساخته خواهد شد.موزه گوگنهایم از معروف‌ترین موزه‌های جهان در شهر بیلبائوو اسپانیا علاوه بر ابوظبی، دارای شعبه‌هایی در نیویورک، ونیز و برلین نیز هست.

این دو موزه جدید در جزیره السعدیات در ساحل شهر بندری ابوظبی و در چارچوب طرحی فرهنگی به ارزش 27 میلیارد دلار ساخته می‌شوند. این طرح شامل ساخت زمین گلف و دیگر پروژه‌های فرهنگی از جمله "موزه ملی" "تئاتر ملی و هنرها" نیز می‌شود.

رویترز می‌نویسد: توسعه جزیره السعدیات یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های فرهنگی در خاورمیانه است اما در سال گذشته میلادی بیش از 130 هنرمند گفتند که در اعتراض به سوء استفاده از کارگران خارجی در امارات، شعبه موزه گوگنهایم در این جزیره را تحریم می‌کنند.

 

موزه لوور نزدیک‌تر می‌شود

 

موزه لوور ابوظبی قرار است در سال 2015 افتتاح شود.مقامات اماراتی گفته‌اند در این موزه آثار تاریخی این کشور و دیگر کشورهای جهان به نمایش درخواهد آمد.

 

موزه لوور نزدیک‌تر می‌شود

 

موزه لوور ابوظبی براساس قراردادی میان مقامات ابوظبی ، دولت فرانسه و موزه لوور پاریس ، ساخته می‌شود.

لوور ابوظبی قرار بود در سال 2015 افتتاح شود. موزه ای که طراحی آن در سال 2007 و عملیات ساختش موزه در نیمه نخست 2013 آغاز شده است.

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .