كلیسایی كه هر 50 سال نونوار می‌‌شود

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۹ / ۰۵ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۸۸۳ ، بازدید:۲۳۲۱

یك كلیسای قدیمی در طرح بازسازی به نحوی پیش بینی شده كه هر 50 سال شكل و شمایلی تازه پیدا كند.

 

كلیسایی كه هر 50 سال نونوار می‌‌شود

 

 طراحی کلیسای Valer در نروژ، طی یك مسابقه بین المللی برگزار شد که طی این رقابت 239 پروپوزال، از 23 کشور جهان شرکت کردند و در بهار 2015 برنده مسابقه برگزیده شد. این کلیسای قرن 19 در سال 2009 بر اثر حادثه ای سوخت و از بین رفت و مردم منطقه با احساس از دست دادن یادبود بزرگی همراه بودند که تصمیم بر طراحی کلیسای جدید گرفته شد.

نمای این کلیسا با چوب های کاج محلی موجود در جنگل های اطراف طراحی شده که هر پنجاه سال یکبار قابل بازسازی است و نمایی جدید احیا خواهد شد. فضای داخلی سالن نیز با چوب سه لا پوشیده شده است و قابل ذکر است که این مکان علاوه بر جنبه ی مذهبی به عنوان یک مركزفرهنگی نیز فعالیت دارد.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .