تهران و اصفهان دارای بیشترین ساخت و ساز در ایران

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۴ / ۱۱ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۱۹۴ ، بازدید:۲۸۸۲

بر اساس آخرین آمار از پروانه‏‌های ساختمانی، اصفهان بعد از تهران بیشترین آمار صدور پروانه ساختمانی را دارد.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران که مربوط به بهار 1390 است، اصفهان با صدور 3 هزار و 434 پروانه ساختمانی، بعد از تهران بیشترین آمار ساخت و ساز را دارد.

از این تعداد پروانه ساختمانی، 3 هزار و 330 پروانه مربوط به احداث ساختمان و 103 پروانه هم به افزایش بنا مربوط می‏‌شود. این ساختمان‎ها در یک میلیون و 777 هزار و 251 متر مربع بنا شده است.

بیشتر این ساختمان‏ها برای استفاده در بخش مسکونی ساخته شده‌اند و همچنین کمترین تعداد از آنها برای استفاده بهداشتی و درمانی احداث شده است.

همچنین بر اساس این آمار، ایلام با صدور 152 پروانه ساختمانی، کمترین آمار ساخت و ساز در کشور را دارد. از این 152 پروانه ساختمانی 142 پروانه برای احداث ساختمان و 7 هم پروانه هم برای افزایش بنا صادر شده است.

این ساختمان‏ها در 49 هزار و 105 متر مربع ساخته شده‌اند.

بیشترین مورد مصرف ساختمان‏های احداثی در ایلام هم برای سکونت است و در بخش آموزش و درمان ساختمانی احداث نشده است.

منبع : بنانیوز

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .