اثری کمتر دیده شده از زاها حدید

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۷ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۹۵۲ ، بازدید:۳۰۲۳

یکی از آثار کمتر دیده شده زاها حدید طراحی او برای یک فروشگاه مشهور جواهرات است.

 

اثری کمتر دیده شده از زاها حدید

 

یکی از طراحی‌های زاها حدید سازه جالب توجهی برای یک فروشگاه جواهرات است. زاها حدید این اِلمان دکوراتیو را برای گروه طراحی جواهرات Georg Jensen و با هدف نمایش محصولات تولید شده طراحی کرده است. بال‌های نقره ای این سازه که تا بالای سر خریداران پیش می‌روند و به دور ستون‌های اصلی می‌پیچند و در نهایت با ایجاد محدوده ای در فضای نشستن، محیطی آرامش بخش و دعوت کننده ایجاد می‌کنند.

از شاخص‌های مورد توجه این سازه منحصر به فرد است و در طراحی این سازه از کالکشن جواهرات زاها حدید همچنین از ارتباط زیبایی و طبیعت الهام گرفته شده است.

طراحی این سازه به گفته خود زاها حدید برگرفته از بیان و زبان معماری او و چالش اصلی طراحی آن تبدیل و معنا بخشیدن به فرمی برگرفته از طبیعت به یک حجم با بیانی فاخر و معرف ویژگی‌های منطبق با جواهرات و سبک ساخت آن‌ها بوده است.

 

اثری کمتر دیده شده از زاها حدید

 

اثری کمتر دیده شده از زاها حدید

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .