پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

اما و اگرها برای تکمیل شاهکار معماری سورئالیستی جهان

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۸ / ۰۷ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۱۹۹۹ ، بازدید:۱۸۳۶

مسئولین شهری بارسلونا برای توسعه کلیسای ˝ساگرادا فامیلیا˝ با چالش‌هایی جدی مواجه هستند.

اما و اگرها برای تکمیل شاهکار معماری سورئالیستی جهان

در حالی که 134 سال از آغاز ساخت کلیسای "ساگرادا فامیلیا" شاهکار آنتونیو گودی معمار سورئالیست اسپانیایی می‌گذرد، اما و اگرها برای تکمیل و توسعه این بنا چنان که موردنظر این طراح نامدار قرن بیستم بود همچنان ادامه دارد.

عمده‌ترین چالش‌ها در این زمینه 3 هزار شهروندی هستند که در طول این سال‌ها در اطراف این بنا سکنی گرفته‌اند و در صورتی که مسئولین شهری بارسلونا تصمیم به آغاز عملیات تکمیل این شاهکار بگیرند، ناگزیر از احراج همه این ساکنین از منطقه خواهند بود.

این مکان از مشهورترین دیدنی‌های شهر بارسلون و بی‌شک بزرگ‌ترین اثر آنتونیو گائودی معمار معروف اسپانیای است. ساخت نمای مصائب (Passion Façade) در سال ۱۹۵۲ میلادی تحت نظارت سه تن از هم‌دوره‌ای‌های گائودی آغاز شد. نمای تولد مسیح (Nativity Façade) با چهار برج سر به فلک کشیده‌اش چشم‌گیرترین قست بناست، بیشتر سطح آن با مجسمه‌های بسیاری که تولد و زندگی مسیح را به تصویر می‌کشند پوشیده شده است، و یکی از شناخته‌شده‌ترین مناظر بارسلونا در سراسر جهان به شمار می‌آید.

اما و اگرها برای تکمیل شاهکار معماری سورئالیستی جهان

ارتفاع برج‌های ساگرادا فامیلیا ۱۰۰ متر است و به رغم ساخت ساختمان‌های بلند در این سال‌ها، در افق شهر کاملاً مشخص است. طبق برنامه ساخت و تكمیل این كلیسا تا سال ۲۰۲۶ طول خواهد كشید. این کلیسا به سفارش اتحادیه روحانی پیروان سان خوزه که مالک آن هستند با هدف ترویج بیشتر مذهب کاتولیک آغاز شد و لئوی هشتم بعدها نیمی از هزینه آن را از محل اعتباراتی که از سراسر جهان جمع‌آوری می‌کرد و به واتیکان می‌پرداخت، تقبل کرد. در ورودی کلیسا که "در امید" (Puerta de la Esperanza) نام گرفته در سمت چپ نمای تولد مسیح قرار دارد و با تصاویری از خانواده مقدس تزئین شده است و سنگی از کوه مونت‌سرات در بالای آن جا گرفته است. "در نیکوکاری" (Puerta de la Caridad) در وسط نما قرار گرفته و با تصاویر گیاهان که نمادی از سرود عشق به خالق است و همچنین با صحنه‌هایی از زندگی مریم مقدس و درخت اجدادی مسیح تزئین شده است .

اما و اگرها برای تکمیل شاهکار معماری سورئالیستی جهان

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری