رونمایی از طرح اولین برج باغ آسیایی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۳ / ۱۱ / ۱۳۹۵ ، شناسه: ۲۱۹۹ ، بازدید:۱۹۵۰

اولین طراحی برای برج باغ آسیایی در چین رونمایی شد.

 

رونمایی از طرح اولین برج باغ آسیایی

 

ستفانو بوری معمار ایتالیایی از طرح برج باغی در چین رونمایی کرده که اولین جنگل عمودی در آسیا محسوب می‌شود.

 این پروژه از دو برج با ارتفاع‌های 200 و 108 متر تشکیل شده و دارای امکانات اداری، تجاری، هتل، تفریحی، آموزشی، مسکونی و رستوران، سالن‌های کنفرانس و فضاهای نمایشگاهی است . 

پوشش سبزی که در نمای ساختمان به کار رفته شامل 600 درخت بلند، 500 درخت متوسط، 2500 گیاه آبشاری و درختچه است که در این میان از 1110 گونه گیاه محلی استفاده شده است. به طوری که تخمین زده شده در طول روز 60 کیلوگرم اکسیژن در این فضا تولید می‌شود و در هر سال 35 تن گاز دی اکسید کربن از طریق درختان موجود جذب و باعث تصفیه هوا می‌شود. 

قابل ذکر است که پروژه‌ی مذکور شبیه به نمونه برج باغی در میلان است و پیش بینی می‌شود تا سال 2018 عملیات ساخت و ساز آن به پایان برسد.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .