پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

روایت نشریه انگلیسی از فصل تازه معماری نوین ایران

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۲ / ۰۶ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۴۷۸ ، بازدید:۱۰۸۵

مجله معماری دیزین (DEZEEN MAGAZINE) در گزارشی نوشت، ایران در آستانه دوره جدیدی از معماری نوین همزمان با رفع تحریم‌های اقتصادی فلج کننده قرار گرفته است.

 

روایت نشریه انگلیسی از فصل تازه معماری نوین ایران

 

مجله معماری دیزین (DEZEEN MAGAZINE) در گزارشی از قرار داشتن ایران در آستانه دوره جدیدی از معماری نوین همزمان با رفع تحریم‌های اقتصادی سخن گفته است.

در این گزارش  در توصیف این شرایط جدید آمده است: یک اقتصاد در حال گسترش، رشد تقاضای داخلی برای سبک زندگی مدرن و سرمایه گذاری پررونق در زیر ساخت‌های گردشگری فرصت‌های جدیدی را برای فعالان معماری مدرن در این کشور منزوی پدیدار کرده است.

برای مثال پل طبیعت در تهران که طراح آن “لیلا عراقیان ” مهندس معمار زن ایرانی است که هنگام طراحی این اثر تنها ۲۶ سال داشته است. پل طبیعت بزرگ‌ترین پل پیاده روی در ایران است که در شمال تهران واقع شده است.

مجله دیزین در ادامه به شکل گیری نسل جدیدی از مهندسان معمار و طراحان در ایران اشاره کرده و در گفت و گو با آن‌ها برخی ساختمان‌های مسکونی جدید در تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران را که در طراحی آن‌ها از نبوغ و نوآوری و ترکیب سبک‌های معماری نوین با معماری سنتی ایرانی استفاده شده است، را مورد بررسی قرار داده است.

به نوشته این گزارش برخی از این ساختمان‌ها مورد توجه رسانه‌های خارجی قرار گرفته و می‌تواند همزمان با ورود موج جدیدی از توریست‌های خارجی به ایران برای این کشور یک مزیت جدید گردشگری به حساب آید.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری