افتتاح اپراخانه برلین پس از هفت سال بازسازی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۷ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۲۸ ، بازدید:۱۳۳۲

اپرا دولتی برلین پس از هفت سال بازسازی با اجرای اثری از روبرت شومان افتتاح شد.

 

افتتاح اپراخانه برلین پس از هفت سال بازسازی

 

اپرای دولتی برلین پس از هفت سال بازسازی، افتتاح شد. "صحنه‌هایی از فاوست اثر گوته" شاهکار روبرت شومان، آهنگساز آلمانی قرن نوزدهم به همین مناسبت، به رهبری ارکستر دانیل بارنبویم در قدیمی‌ترین اپراخانه پایتخت آلمان اجرا شد.

اپرا دولتی برلین، "اشتاتس اوپر" (Staatsoper Unter den Linden) پس از هفت سال بازسازی درهای خود را گشوده است. اپرای دولتی برلین، یکی از زیباترین ساختمان‌های قدیمی در قلب بلوار مشهور و تاریخی "آنتر دن لیندن" (Unter den Linden) در پایتخت آلمان است. این اپراخانه که یکی از قدیمی‌ترین اپراخانه های این کشور است، در سال ۱۷۴۱ به دستور فردریش کبیر ساخته شد و در ابتدا اپرای سلطنتی بود.

طی بیش از دویست و هفتاد سال که از زمان ساخت "اشتاتس اوپر" می‌گذرد، این بنا سه بار مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفته است : یک بار پس از آتش سوزی در سال ۱۸۴۳ میلادی، یکبار پس از جنگ جهانی دوم در قرن بیستم و آخرین بار در قرن بیست و یکم.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .