پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

کیفیت‌های فضایی و طراحی عملکردگرا در پروژه بوستان

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۰ / ۰۷ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۳۵ ، بازدید:۱۲۵۶

در طراحی ساختمان بوستان بر خلق فضایی با کیفیت و طراحی عملکردگرا تمرکز شده است.

 

کیفیت‌های فضایی و طراحی عملکردگرا در پروژه بوستان

 

معماری، هنر خلق فضاست. فضایی که علاوه بر تأمین نیاز ساکنین و کاربران، همواره با در نظر گرفتن نقش ساختمان در شکل و فرم شهری، در پی ایجاد ارتباط با محیط پیرامون باشد.

ساختمان مسکونی بوستان با طراحی دفتر شهاب علیدوست و همکاران در تهران ساخته شده است.

فرم و ساختار اصلی ساختمان بوستان، معماری ایرانی و هماهنگی معماری ساختمان با فضای شهری را در نظر قرار داده است. همچنین گسترش فضای سبز روی نمای ساختمان به صورت طراحی تراس‌های سبز به همراه ارتباط با بام سبز، از نقاط تمرکز این پروژه به شمار می‌رود. این ویژگی‌ها سبب خلق نمایی پویا شده است.

متریال های اصلی که روی نمای ساختمان کار شده‌اند، آجر، چوب و فلز هستند. برای تسلط بر نور خورشید، کنترل آن و همچنین حفظ حریم خصوصی، متریال فلز کار شده روی نمای ساختمان با برش CNC به صورت شبکه ای در آمده است.

یکی از نکات قابل ملاحظه در طراحی معماری این ساختمان، رعایت پیوستگی میان نمای ساختمان و طراحی داخلی آن است. این سازگاری و هماهنگی با استفاده از هماهنگی و یکپارچگی متریال های مورد استفاده روی نما و فضای داخل صورت گرفته است.

نکته‌ی دیگر، احیا کردن فضای تراس بوده است. بدین معنا که عمدتاً فضای تراس مانند یک بخش جدا افتاده در ساختمان‌هاست که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در ساختمان بوستان سعی شده است، با خلق فضایی با کیفیت و طراحی عملکردگرا، فضای تراس از این انزوا خارج شود.

 

کیفیت‌های فضایی و طراحی عملکردگرا در پروژه بوستان

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری