جایزه معمار خاورمیانه ۲۰۱۷ به اُرسی‌خانه از ایران تعلق گرفت

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۴ / ۰۹ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۸۲ ، بازدید:۱۴۲۴

جایزه معمار خاورمیانه ۲۰۱۷ در بخش پروژه مسکونی به "اُرسی خانه" تعلق گرفت.

 

جایزه معمار خاورمیانه ۲۰۱۷ به  اُرسی‌خانه از ایران تعلق گرفت

 

ساختمان "اُرسی‌خانه"، برنده جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧ و در بخش پروژه مسکونی شد. مراسم اهدای این جایزه در کشور امارات‌متحده‌عربی و شهر دوبی برگزار شد.

ساختمان "اُرسی‌خانه"، برنده جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧ و در بخش پروژه مسکونی شد. مراسم اهدای این جایزه در کشور امارات‌متحده‌عربی و شهر دوبی برگزار شد. ساختمان مسکونی اُرسی‌خانه، کار مشترک نیما و سینا کیوانی به‌عنوان معماران اصلی این پروژه است.

در طراحی این پروژه، ایجاد فضایی با القای حس مکان معماری ایرانی با رویکردی مدرن و همچنین درنظر گرفتن نیازهای زیستی انسان، ایده کلی طراحی این بنا بوده است. همچنین در طرح این بنا به معماری خانه‌های سنتی ایران به‌خصوص خانه‌های شهر کاشان و هندسه فضایی و نقش گیاه، آب، نور و قاب‌بندی و شفافیت در معماری ایرانی توجه ویژه‌یی شده است. شاخصه اصلی ساختمان اُرسی‌خانه همان‌طور که از نامش پیداست، احیای پنجره اُرسی به شکل مدرن آن است؛ این پروژه پیش از این هم توانسته جوایز متعددی را به خود اختصاص دهد که از آن میان می‌توان به جایزه جهانی طراحی اشاره کرد.

جوایز معمار خاورمیانه در کنار برگزیدگان بین‌المللی خود، امسال میزبان ۱۹ نامزد ایرانی بود. این رویداد بزرگ بین‌المللی برای دهمین سال پیاپی در کشور امارات‌متحده‌عربی و در شهر دوبی برگزار می‌شود که در سال‌های گذشته نیز میزبان نامزدها و برندگان دیگری از ایران بوده است. امسال اما بخش بزرگی از نامزدهای این جشنواره بین‌المللی به معماران ایرانی تعلق گرفت. این جشنواره اگرچه با نام خاورمیانه شناخته می‌شود، اما هر سال میزبان معماران مشهور و بزرگی چون زها حدید، سِر نورمن فاستر، سانتیاگو کالاتراوا و شرکت‌های بزرگ معماری چون Atkins، SOM و... است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .