بهترین خانۀ جایزه ریبا در سال 2018 معرفی شد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۸ / ۰۹ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۸۵ ، بازدید:۱۲۱۳

پروژه " نگهبان جنگل" عنوان بهترین خانه سال 2018 جایزه معماری سلطنتی بریتانیا را کسب کرد.

 

بهترین خانۀ جایزه ریبا  در سال 2018 معرفی شد

 

"جیمز مک‌دونالد رایت" و "نیل ماکسول" برای طراحی پروژه " نگهبان جنگل" عنوان طراحان برگزیده بهترین خانه سال 2018 جایزه معماری سلطنتی بریتانیا ( ریبا) 2018 را کسب کردند.

" نگهبان جنگل"با الهام از خانه‌های سنتی قدیمی در منطقه کنت انگلستان طراحی شده است که اغلب ساکنین سنتی آن را کشاورزان تشکیل می‌دادند. هیات داوران جایزه ریبا این پروژه را به دلیل استفاده از صنایع دستی و سنت‌های محلی، از جمله کاشی‌های سفالی دست ساز، همچنین سنگ‌ریزه‌ها و درختان منطقه از جمله زیتون و بلوط شایسته دریافت این جایزه دانسته‌اند.

" بن دربی‌شایر" رییس هیات داوران این جایزه در این ارتباط گفته است: بسیار خوشحالم که پروژه " نگهبان جنگل" به این عنوان دست یافته است. این خانه ای برای چندین نسل از یک خانواده است و امکان این را فراهم می‌کند که همه آن‌ها در زیر یک سقف و در کنار یکدیگر زندگی کنند. این در حالی است که بسیاری از خانواده‌های کشاورز در این منطقه با توجه به تمایل خود برای در کنار هم بودن ناچار هستند از یکدیگر جدا شوند. این پروژه بلند پروازانه ما را قادر می‌سازد تا آینده مسکن و مفهوم زندگی چند نسلی را مورد سؤال قرار دهیم . من مطمئن هستم که بسیاری از ایده‌های به کار رفته در  شده در پروژه" نگهبان جنگل" مسکن‌های بریتانیا را برای سال‌های طولانی تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 

بهترین خانۀ جایزه ریبا  در سال 2018 معرفی شد

 

بهترین خانۀ جایزه ریبا  در سال 2018 معرفی شد

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .