پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

پیوستگی و فضای سیال در مجموعه آفرینش شیراز

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۱۹ / ۰۹ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۵۹۳ ، بازدید:۸۱۳

در طراحی مجتمع چندمنظوره آفرینش پیوستگی و سیالیت فضاها در تمامی نقاط در نظر گرفته شده است.

 

پیوستگی و فضای سیال در مجموعه آفرینش شیراز

 

مجتمع چندمنظوره آفرینش در شمال شهر شیراز شامل برای سه کاربری اصلی تجاری، تفریحی و اداری طراحی شده است.

ایده اصلی پروژه را می‌توان در دیاگرام مقطع آن جستجو کرد. در درجه اول عملکردهای اداری و تفریحی در برج و بخش تجاری در پودیوم جانمایی شده و در قسمت تجاری به کیفیت فضایی و رعایت استانداردهای فضای تجاری توجه شده است.

دیاگرام مقطع مجتمع تجاری آفرینش در قسمت برج به لحاط فضایی متغیراست به نحوی که از فضاهای اداری به سمت هسته‌ی مرکزی منظم و یکدست می‌شوند  و زمانی که به بخش تفریحی می‌رسیم این فضاها نظم اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند و با تغییر در تراز طبقات و ایجاد ویدهای مختلف با توجه به حس فضا این دیاگرام تغییر می‌کند.

در قسمت سینما سعی شده دو سالن اصلی به صورت معلق در فضا درک شوند.آ ین تعلیق با جدا ساختن دو سالن بالا و پایین و ایجاد طبقه‌ی میانی دو سینما به عنوان لابی و نگه داشتن خطوط سقف و کف سینماها در طبقات بالا و پایین سینما القا می‌شود. طبقه میان دوسینما به صورت تراس بندی شده ، منظری مناسب برای مراجعان فراهم می‌کند.

پیوستگی و سیالیت فضاها در تمامی نقاط این پروژه در نظر گرفته شده است. برای رسیدن به این پیوستگی از ایجاد وید، تغییر  تراز و تراس بندی قسمت‌های پذیرایی استفاده شده است.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: سرویس معماری هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری