بازدید میلیون‌ها گردشگر از پروژه‌های زاها حدید در اینسبروک

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۶ / ۱۰ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۶۲۳ ، بازدید:۱۰۲۶

میلیون‌ها گردشگر طی 10 سال گذشته از ایستگاه قطار اینسبروک در اتریش دیدن کرده‌اند.

 

بازدید میلیون‌ها گردشگر از پروژه‌های زاها حدید در  اینسبروک

 

در یک دهه ای که از احداث ایستگاه‌های قطار اینسبروک اتریش توسط زاها حدید می‌گذرد بیش از 4 و نیم میلیون گردشگر از آن دیدن کرده‌اند.

استودیو زاها حدید در سال 2005 در رقابتی که برای طراحی این مجموعه برگزار شده بود برنده شد و عملیات ساخت و ساز این پروژه در سال 2008 به اتمام رسید. پروژه اینسبروک در همین سال جایزه ریبا استرلینگ را برای حدید به ارمغان آورد.

طراحی این ایستگاه یک مداخله جسورانه در میان مناظر کوهستانی اینسبروک اتریش بود. بسیاری فکر می‌کردند این طرح یک معماری نامتجانس با فضا و محیط این ایستگاه است اما با پایان طرح مشخص شد که بسیار زیباتر از چیزی است که تصور می‌شد.

بر اساس گفته‌های طراحان شرکت زاها حدید، در طراحی این پروژه از زبان معماری که به‌عنوان "پوسته و سایه" شناخته می‌شود استفاده شده و از یخ‌های طبیعی الهام گرفته شده بود. وزن سبک سازه‌های آلی سقف که به جای بتن به کار گرفته شد اجازه طراحی اشکال و خطوط نرم و انعطاف پذیر را به طراحان داد و منظره مصنوعی زیبایی که گویی در حال جنبش و گردش است برای مسافران به‌وجود آورد.

زاها حدید در مورد این طرح گفته بود: " ما پدیده‌های طبیعی مثل یخچال‌ها و حرکت یخ‌رودها را مورد مطالعه قرار دادیم، چرا که می‌خواستیم هرکدام از ایستگاه‌ها زبان سیال خاص خودشان و سیالت مخصوص یخچال‌های طبیعی را داشته باشد؛ درست مثل طوفانی یخ‌زده در کوهپایه‌ها."

اینسبروک دهمین سال احداث این پروژه را با برگزاری تورهای معماری که تا 6 آوریل 2018 هر سه شنبه در ساعت 10:30 صبح به زبان انگلیسی و هر جمعه در ساعت 4 بعد از ظهر به زبان آلمانی برگزار می‌شود جشن می‌گیرد.

گفتنی است؛ اینسبروک به‌عنوان یک مرکز ورزش‌های زمستانی در دنیا شهرت دارد. این شهر در سال‌های ۱۹۶۴ و ۱۹۷۶ میزبان بازی‌های المپیک زمستانی بود.

 

بازدید میلیون‌ها گردشگر از پروژه‌های زاها حدید در  اینسبروک

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر انلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .