پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

جایزه بین‌المللی (AAP) برای معمار جوان ایرانی

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۹ / ۱۰ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۶۲۶ ، بازدید:۷۲۶

معمار جوان ایرانی برای دومین بار موفق به کسب یک جایزه‌ بین‌المللی شد.

 

جایزه بین‌المللی (AAP) برای معمار جوان ایرانی

 

آرزو زارع دار، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد معماری دانشگاه شهید بهشتی، برنده بخش دانشجویی جایزه معماری ۲۰۱۷ آمریکا شد.

طرح این معمار ایرانی مربوط به یک مجموعه آموزشی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

زارع دار در توصیف طرح خود که با راهنمایی دکتر علی علائی طراحی شده می‌گوید: طرح پیشنهادی، مجموعه ای در هم تنیده از فضاهای باز و بسته است که در آن، فضاهای بسته به جهت بهره گیری از نور خورشید و ایجاد تنوع فضایی خرد و پراکنده شده و زنجیروار به هم متصل شده‌اند و فضاهای باز را دربرگرفته اند.

فضاهای بسته در هر پیچش از حجم دیگری کمک گرفته‌اند و گاه حجمی در ارتفاع بالاتر، احجام کوتاه تر را بر زمین استوار می‌کند؛ همانگونه که دانش آموزان با آسیب دیدگی کمتر به دانش آموزان با آسیب دیدگی بیشتر یاری می‌رسانند و یا قوت و ضعفشان مکمل یکدیگر می‌شود، قوی‌تر به کمک ضعیف تر می‌آید و توالی این تضاد، بقای سیستم را تحکیم می‌کند. انعطاف پذیری ناشی از آن است که یک سیستم در شرایط بحرانی،کاستی‌ها را جبران می‌کند و همپوشانی از اینجا آغاز می‌شود.

 

جایزه بین‌المللی (AAP) برای معمار جوان ایرانی

 

رقابت جهانی جایزه معماری آمریکا (AAP)، هر ساله با هدف ارتقاء سطح کیفی طراحی معماری در سراسر دنیا برگزار می‌شود و طرح‌های ارائه شده از لحاظ تفکر طراحی، نوآوری و خلاقیت در زمینه‌های معماری، معماری منظر و طراحی داخلی مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

آثار ارائه شده  توسط هیاتی متشکل از معماران و اساتید جامعه جهانی معماری داوری شده و دبیرخانه جایزه با برگزاری نمایشگاه آثار، طرح‌های برگزیده را در معرض دید جامعه جهانی معماری قرار می‌دهد.

در رقابت امسال آرزو زارع دار، طراح «مجموعه آموزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه در تهران» در بخش طراحی معماری ساختمان‌های آموزشی موفق به کسب یکی از جوایز بخش دانشجویی شد.

 

جایزه بین‌المللی (AAP) برای معمار جوان ایرانی

 

گفتنی است؛این معمار جوان پیش از این و در سال 2015 میلادی نیز توانسته بود درمسابقه International Design Awards (IDA)  موفق به کسب عنوان “پدیده‌ی نوظهور معماری سال” برای  طراحی “موزه حواس پنجگانه ” را به خود اختصاص دهد. این مسابقه برای شناخت، تقدیر و تشویق ایده‌ها و طرح‌های تاثیرگذار و رونمایی از استعدادهای نوظهور در معماری، طراحی داخلی، طراحی صنعتی، گرافیک و طراحی مد شکل گرفته است. و در دو بخش حرفه ای و دانشجویی برگزار می‌گردد.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنرآنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری