کانسپت قرون وسطایی برای طرح بازسازی شهر موصل

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۴ / ۱۰ / ۱۳۹۶ ، شناسه: ۲۶۴۱ ، بازدید:۱۰۵۹

یک طراح تکنیک چاپ سه بعدی را به عنوان استراتژی بازسازی شهری جدید بر روی خرابه‌های موصل در نظر گرفته است.

 

کانسپت قرون وسطایی برای طرح بازسازی شهر موصل

 

کانسپت ارائه شده " وینسنت کلابو" برای رقابت طراحی با موضوع بازسازی بخش‌های ویران شده شهر "موصل" پس از آزادسازی از دست داعش به عنوان طرح برگزیده شناخته شده است.

کلابو در این ایده پردازی که یادآور فضایی قرون وسطایی است، تکنیک چاپ سه بعدی توسط ربات‌های چاپگر  را به عنوان استراتژی بازسازی شهری جدید بر روی خرابه‌های موصل در نظر گرفته است. این طرح که حدود پنجاه و سه هزار واحد مسکونی ارزان قیمت را شامل می‌شود، در قالب پل‌هایی عظیم بر  روی پنج پل قدیمی رود دجله ارتباط دو سوی رودخانه را با یکدیگر برقرار می‌کنند.

واحدهای مسکونی مدولار در قالب پیش ساخته‌هایی که قابلیت تکمیل یک مجموعه بزرگ‌تر را دارند برای ساخت و ساز در نظر گرفته شده‌اند.  

این ایده پردازی که در هماهنگی با محیط زیست منطقه و ظرفیت‌های کشاورزی اطراف شهر شکل گرفته، تمهیداتی قابل توجه برای آبرسانی به مناطق مسکونی و کشاورزی را هم شامل می‌شود. همچنین تدابیری برای بازیافت پسماندهای آلی تجزیه‌شده شهر و استفاده از آن  به عنوان تغذیه خاک و گیاهان اندیشیده شده که ساختاری خودکفا به شهر می‌بخشد.

علاوه بر این‌ها کانسپت برگزیده بازسازی موصل با استفاده از سیستم مدولار در حقیقت یک مدل برنامه ریزی شهری را شکل می‌دهد که بنا به اقتضائات می‌تواند به آسانی و با هزینه‌های پایین افزایش ظرفیت دهد.

 

کانسپت قرون وسطایی برای طرح بازسازی شهر موصل

 

کانسپت قرون وسطایی برای طرح بازسازی شهر موصل

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .