انتشار کتاب «ایران: شهرها، مسیرها، کاروانسرا ها» در ایتالیا

مجموعه: آموزش ، تاریخ انتشار: ۱۸ / ۱۲ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۲۷۲ ، بازدید:۲۸۲۹

با همکاری و مشارکت دانشگاه لاساپینتسا رم و رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا، کتاب «ایران: شهرها، مسیرها، کاروانسرا ها» در ایتالیا انتشار یافت.

موضوع این کتاب دو زبانه فارسی- ایتالیایی، معرفی تعدادی از کاروانسراهای ایرانی و چشم اندازهای احیاء؛ مرمت و کاربری های نوین آن ها است که در ۲۶۳ صفحه مصور رنگی حاوی ده ها قطعه نقشه؛ عکس و طرح برای علاقمندان به مطالعات تخصصی معماری ایران عرضه شده است.

نویسندگان کتاب:
الساندرا دچزاریس
لئورا ولریا فرتی
حسن اصانلو

کتاب «ایران: شهرها، مسیرها، کاروانسرا ها» حاصل چندین سفر تحقیقاتی گروه های دانشگاهی معماری دانشگاه لاساپینسا شهر رم به ایران و همکاری علمی و برگزاری کارگاه های آموزشی آنها با دانشگاه سوره و مؤسسه آموزش عالی علاء الدوله سمنانی گرمسار است. قربانعلی پورمرجان، رایزن فرهنگی کشورمان در ایتالیا، کارلو چرئتی، وابسته فرهنگی سفارت ایتالیا در ایران و جووانی ماریا ویانلو رئیس دفتر روابط بین الملل دانشگاه ساپینتسا رم، از جمله افرادی هستند که در ابتدای کتاب توضیحاتی در معرفی این اثر علمی داده اند.

منبع خبر : معمارنیوز

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .