پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

فراخوان جایزه معمار سال 97 منتشر شد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۰۱ / ۰۵ / ۱۳۹۷ ، شناسه: ۲۸۵۶ ، بازدید:۵۳۳

فراخوان جایزه معمار سال 97 در چهار گروه عمومی، بازسازی، مسکونی تک واحدی و مسکونی آپارتمانی منتشر شد.

 

فراخوان جایزه معمار سال 97 منتشر شد

 

بر اساس این فراخوان پروژه‌های معماری داخلی، اگر دخل و تصرف در اجزای ثابت فضای آن‌ها صورت گرفته باشد، امکان شرکت در گروه بازسازی را خواهند داشت. اما پروژه‌های مرمتی مجاز به شرکت در رقابت نیستند.

 خلاقیت و نوآوری در طراحی و نوآوری در کاربرد مصالح و فناوری ساختمان؛ مواجهه خلاقانه با مشکلات خاص پروژه از جمله : محدودیت‌های اقتصادی، شرایط خاص سایت از نظر ابعاد و اندازه‌ها، ضوابط و رویه‌های قانونی (به ویژه در شهرها)، دشواری‌های فنی و...؛ دقت و نوآوری در طراحی جزئیات؛ توجه به محیط پیرامونی و شرایط اقلیمی، ارزش‌های زیست محیطی و تعهدات اجتماعی از جمله معیارهای عمومی داوری تمامی پروژه‌ها در این مسابقه است.

بدیهی است که قضاوت نهایی در مورد هر پروژه نه از طریق مشخص کردن امتیاز آن در هر کدام از موارد فوق و معدل گیری از امتیازات، که با قضاوت درباره تمامیت آن صورت خواهد گرفت.

روش داوری همچون سال‌های گذشته شامل چند مرحله حذف و انتخاب برای گزینش پروژه‌های نیمه نهایی، نهایی و برندگان در هر چهار گروه خواهد بود.

مبلغ کل جوایز  600.000.000 ریال است که بنا به صلاحدید داوران بین برندگان چهار گروه تقسیم خواهد شد.

لازم  است که روی هیچ کدام از پرینت‌های A3 نام طراح و دفتر طراحی ذکر نشود. نام پروژه، نام طراح، نشانی، شماره تلفن و دورنگار در صفحه شرح پروژه A4 و روی پاکت نوشته شود.

شرکت کنندگان باید، شرح پروژه حداکثر در دو صفحه A4 با حروفی که به راحتی قابل خواندن باشند با مشخصاتی چون: تیم طراحی معماری، سازه، تأسیسات و... و همچنین مجریان اصلی پروژه، مشخصات کارفرما و بهره برداران، محل پروژه با کروکی و نشانی دقیق، کاربری بنا با ذکر جزئیات، سازه و تأسیسات بنا به طور کلی، سطوح زیربنا و زمین پروژه، ایده طراح، سال شروع و خاتمه اجرا، نوآوری‌ها و مزایای پروژه به دفتر دبیرخانه ارسال کنند البته در این مرحله ارسال CD لازم نیست.

طراحان پروژه‌های بازسازی باید توضیحاتی چون: کاربری قبلی و فعلی بنا، محدوده مداخلات، وضعیت بنا قبل از بازسازی، مهم‌ترین ارزش‌های بنای موجود، سازه و تأسیسات اولیه بنا در کنار تصاویر و نقشه‌ها شامل: پلان نشان دهنده موقعیت بنا در محیط اطراف،  پلان طبقات اصلی، مقاطع و نماهای اصلی، تصاویر نشان دهنده ساختمان در محیط اطراف، داخلی و خارجی ساختمان و جزئیات مهم را در کنار هرگونه تصویر، طرح یا نموداری که درک پروژه را تسهیل کند.ارائه دهند.

همچنین پروژه‌های بازسازی می‌بایست تصاویر وضعیت بنا را قبل و بعد از مداخله نشان دهند.

علاقه‌مندان به حضور در این مسابقه می‌توانند، در مرحله نخست مدارک خود را پرینت شده در صفحات A3 (به جز صفحه شرح پروژه که حداکثر در دو صفحه A4 باید باشد) به صورت سیمی تا شنبه 3 شهریور برای طرح‌های مسکونی، یکشنبه 4 شهریور برای طرح‌های بازسازی، دوشنبه 5 شهریور برای طرح‌های عمومی به آدرس مجله واقع در خیابان شریعتی، پایین‌تر از میرداماد، نرسیده به بزرگراه همت، کوچه دیباج، پلاک 6، طبقه دوم، واحد 6 ارسال کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن و دورنگار: 2-26400980 تماس حاصل نمایند.

بر اساس این گزارش، مهرداد ایروانیان، رضا علی آبادی، زدِنیک فرانِک، محمدرضا قدوسی و شامیل محمدزاده داوری آثار مسابقه معمار سال 97 را بر عهده دارند.

در مرحله نخست هیئت داوران در روزهای 10 و 11 شهریور مدارک رسیده را بررسی و مواردی را که از نظر آن‌ها در مرحله نخست حذف می‌شوند مشخص می‌کنند. پروژه‌های باقیمانده به مرحله نیمه نهایی راه می‌یابند.

 همه طراحانی که به مرحله نیمه نهایی راه یافته‌اند، می‌بایست مدارک پروژه خود (شامل: شیت ها و CD) را مطابق جدول زمانی: طرح‌های مسکونی در روز شنبه 31 شهریور، طرح‌های بازسازی در روز یکشنبه 1 مهر و طرح‌های عمومی در روز دوشنبه 2 مهر، تا ساعت 4 بعدازظهر به آدرس مجله در خیابان شریعتی، پایین‌تر از میرداماد، نرسیده به بزرگراه همت، کوچه دیباج، پلاک 6، طبقه دوم، واحد 6 تحویل دهند.

همه نقشه‌ها، عکس‌ها و توضیحات می‌بایست روی فوم (foamboard) به ابعاد 50×70 سانتی‌متر (حداکثر 5 صفحه)‌ و به صورت عمودی چسبانده شوند (حتماً از صفحات چوبی و PVC استفاده نشود).

روی هیچ کدام از شیت ها نام طراح و دفتر طراحی ذکر نشود. نام پروژه، نام طراح، نشانی، شماره تلفن و دورنگار روی پاکت نوشته شود.

CD حاوی متن با فرمت Word‌، تصاویر و نقشه‌های 300 DPI با فرمت JPEG یا TIF . از ا ین تصاویر برای تهیه فیلم فینالیست‌ها و برندگان استفاده می‌شود.

داوری پروژه‌های راه یافته به مرحله نیمه نهایی در روزهای 7 و 8 مهرماه 1397 برگزار خواهد شد.

جوایز برندگان این دوره 12 مهر 1397 طی مراسمی که محل برگزاری آن متعاقباً اعلام خواهد شد، اهدا می‌شود.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری