پروژه های معماری
افراد
دیزاین - طراحی
تکنولوژی
رویدادهای معماری
آموزشهای معمارانه
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
ویدیو های معماری
افراد
آموزشهای معمارانه
پروژه های معماری
جهان نما
نشست های تخصصی معماری
دیزاین - طراحی
ویدیو های معماری
تکنولوژی
رویدادهای معماری

نقدی بر فرصت‌های از دست رفته تپه عباس آباد

مجموعه: رویدادها ، تاریخ انتشار: ۲۴ / ۰۵ / ۱۳۹۷ ، شناسه: ۲۸۷۷ ، بازدید:۴۴۲

با حمایت گالری نظرگاه نشستی تحت عنوان "فرصت‌های تپه عباس آباد آیا از دست رفت؟" با نگاهی انتقادی به این بخش برگزار می‌شود.

 

نقدی بر فرصت‌های از دست رفته تپه عباس آباد

 

اراضی عباس آباد که اکنون به عنوان نگین سبز تهران شناخته می‌شود، درگذشته‌ای نه چندان دور، تنها تپه‌های خاکی بود که هیچ کاربردی برای شهروندان تهرانی نداشت. با تغییر رویکرد مدیریت شهر تهران، این منطقه از یک نهاد صرفاً خدماتی به یک نهاد اجتماعی تبدیل و رویکرد گردشگری به خود گرفت.

در این میان اما ساخت و سازهای لجام گسیخته و عدم توجه به دورنمای شهری در این منطقه از تهران معضلاتی به شمار می‌روند که در این گردهمایی به آن پرداخته خواهد شد.

در این نشست شهره فتحی زاده، مدیرگروه شهرسازی و طراحی شهری مهندسین مشاور نقش جهان؛ سحر ندایی طوسی،استادیار دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی؛ حمید میرمیران، مدیرعامل مهندسین مشاور نقش جهان پارس و سید امیر منصوری، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به عنوان سخنران در این نشست حضور خواهند داشت.

علاقه‌مندان به حضور در این رویداد می‌توانند چهارشنبه ۲۴ مردادماه ساعت ۱۷ به گالری نظرگاه واقع در خیابان آزادی، خیابان دکتر قریب، شماره ۲۳ مراجعه کنند.

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: هنر آنلاین

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

گردآوری شده توسط تحریریه ستاوین - (لقمان کسمایی)

دیدگاه کاربران
نام شما: *
پست الکترونيک: *
دیدگاه شما:*
مجموع را وارد کنید:*
=
+
با ما همراه شوید
تبلیغات
طراحی معماری