نگاهی به پاویون انگلستان در اکسپو 2020 دبی

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۳ / ۰۸ / ۱۳۹۸ ، شناسه: ۳۴۰۲ ، بازدید:۱۱۵۷

طراح بریتانیایی Es Devlin ،برای طراحی  و ساخت پاویون انگلستان در اکسپو 2020 دبی انتخاب شده است. سازه ای دیجیتالی که به کمک هوش مصنوعی شعر می سراید.از ویژگی های خاص این ساختمان ، استفاده از نمای هوشمند با کاربرد صفحات نمایش LED می باشد.

 

پاویون انگلستان در اکسپو 2020 دبی

 

این اولین بار است که غرفه انگلستان در اکسپوهای جهانی توسط یک معمار زن طراحی می شود،غرفه ای که طبق پیش بینی ها،قرار است 25 میلیون نفر از آن بازدید کنند.

این ساختمان مخروطی شکل با ارتفاع 20 متر از قطعات باریک و کشیده ای تشکیل شده  که از هسته مرکزی به صورت کنسول بیرون آمده اند. از طریق صفحات LED، اشعار محتلف بر روی ساختمان به نمایش در می آیند.

 

پاویون انگلستان در اکسپو 2020 دبی

 

Devlin امیدوار است با اشعاری که به زبان های عربی، چینی، فرانسوی و همچنین انگلیسی نمایش داده می شوند،در بازدید کنندگان که از تمامی کشورها و فرهنگ ها هستند  حس وحدت و اتحاد ایجاد نماید.وی عنوان می کند:"شعر به زبان نظم می دهد و ماشین یادگیری راهی است برای ترکیب صداهای ما با هم بدون هیچ گونه تعصب .بحث عمومی پیرامون هویت ملی در حال حاضر به طرز وحشتناکی به سمت چندگانگی سوق داده می‌شود. من امیدوارم که میلیون ها بازدید کننده نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ ،بعد از بازدید از غرفه انگلستان،حس یکی بودن پیدا کنند.

 

پاویون انگلستان در اکسپو 2020 دبی

 

برای ورود به این ساختمان،بازدیدکنندگان باید از زیر این ساختمان مخروطی و از طریق یک مسیر مارپیچ (ماز) نورانی که در واقع نمایشگاهی مبتنی بر واقعیت افزوده است،وارد شوند.درون پاویون نیز فضای کُر قرار دارد که در آن موسیقی کر از تمام قاره ها پخش خواهد شد.

طبق گفته Devlin، این مفهوم از یکی از پروژه‌های نهایی فیزیکدان معروف استیون هاوکینگ در سال ۲۰۱۵ به نام پیام پیشرفت الهام‌ گرفته شده بود. این یک رقابت جهانی بود که مردم را دعوت کرد تا پیام‌های دیجیتالی ایجاد کنند  تا در صورت مواجهه ما با موجودات بیگانه، نمایشگر  انسانیت و نسل بشریت باشد.

 

غرفه انگلستان در اکسپو 2020 دبی

 

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

منبع: dezeen

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (الهه تقی زاده)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .