برج های اقامتی Norra Tornen

مجموعه: پروژه های معماری ، تاریخ انتشار: ۲۲ / ۰۹ / ۱۳۹۳ ، شناسه: ۳۶ ، بازدید:۴۱۱۱

برج های اقامتی  Norra Tornen در استکهلم سوئد , سومین آسمان خراش دوقلو می باشند که توسط شرکت معماری( Office for Metropolitan Architecture(O.M.A  طراحی شده است . کار بر روی پروژه در سال 2013 آغاز شده است و درسال 2015 به پایان خواهد رسید .

برج های اقامتی  Norra Tornen

طبق قوانین شهری , جهت منطقه جدید Hagastaden استکهلم نیاز به یک ورودی شهری می باشد . پیشنهاد OMA،تطبیق  برنامه کاربری های مختلط  با برج های ناصاف و شکسته بوده است. برآمدگی ها و فرو رفتگی های برج در تراز های ارتفاعی مختلف سبب تولید الگوهای متناوبی از فضاهای زندگی در محیط های داخل و خارج گردیده است . OMA , طرح را اینگونه بیان می کند : " چالش ما، یافتن راه حلی برای یکنواختی مورد نظر و داشتن نمایی همگن در ساختار برج بوده است .طرح برای نمایش واحد های زندگی انفرادی و مجزا در دو بلوک شهری , در پوسته گسترش یافته  تا جلوه دهنده یک زندگی شهری عمودی باشد.

برج های اقامتی  Norra Tornen

منبع : Archilovers

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .