ایستگاه پل لندن ( London Bridge Station ) , برنده جایزه RIBA Stirling Prize 2019

مجموعه: ویدیوها ، تاریخ انتشار: ۰۹ / ۱۰ / ۱۳۹۹ ، شناسه: ۳۸۰۲ ، بازدید:۴۷۷

این پروژه در فهرست نهایی جایزه RIBA Stirling Prize 2019 قرار گرفت .  این پروژه زیرساختی قابل توجه در سطح ملی ، اتصال را در سراسر منطقه قابل توجهی از انگلستان ، از ساحل نورفولک تا سواحل جنوبی فراهم می کند. این برنامه می تواند  به طور قابل توجهی تجربه کسانی که روزانه از آن استفاده می کنند را بهبود می بخشد.

مسابقه جدید واقعاً چشمگیر بود. حذف طاق های آجری قدیمی فضای قابل توجهی را برای اسکان مسافران ایجاد کرده است. خطوط راه آهن اکنون این فضا را پر می کنند و در مهندسی شاهکار قابل توجهی هستند. در این بین ، پله برقی دوتایی و گردش بدون پله مسافران را به طور یکپارچه به سکوهای بالا می برد .  مقیاس و اندازه زیاد این قسمت باعث می شود حتی در دوره های شلوغ نیز احساس راحتی شود. 

وسترن آرکید جدید ، که ایستگاه را به زیر زمین متصل می کند ، استفاده مجدد از قوس های اصلی راه آهن ویکتوریا را نشان می دهد. مداخلات مدرن و به هم ریختگی به حداقل رسیده است و قوسهای جدیدی در بتن ایجاد شده است تا بر تفاوت بین قدیم و جدید تأکید شود.

 

 

 

این طراحی ماهرانه به صورت فازهایی اجرا شد و به شما امکان می دهد پروژه را در زمان مقرر و بودجه تحویل داده و در عین حال اختلال در مسافران با استفاده از ایستگاه در حین ساخت به حداقل برساند.

بر اساس یک طرح اصلی و مراحل GRIP3 / RIBA 2 که توسط TP Bennett با Alan Baxter Ltd طراحی شده است ، رابطه ایستگاه با منطقه اطراف به طور قابل توجهی بهبود یافته است ، و سدی که قبلاً در شمال و جنوب برموندسی ایجاد کرده بود اکنون رفع شده است. جریان مسافران از سکوها به سمت ایستگاه به دقت در نظر گرفته شده است تا ایستگاه حتی در ساعت های پرتحرک احساس شلوغی نکند. نفوذپذیری و دسترسی به ایستگاه با معرفی ورودی های بزرگ استقبال کننده از خیابان های تولی و خیابان توماس به طور قابل توجهی بهبود یافته است. این همچنین اتصال از جنوب به شمال را افزایش می دهد.

مساحت داخلی 86،300 متر مربع

پیمانکار Costain ، Balfour Beatty ، Siemens

مهندس سازه WSP / Arcadis

مهندس صوتی WSP / Arcadis

معمار منظر WSP / Arcadis

 

تذکر : استفاده از مطالب وب سایت ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است . کلیه حقوق، محتوا و طراحی سایت متعلق به وب سایت ستاوین می‌باشد. در غیر این صورت مراتب از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهد شد .

دوستان و همراهان عزیز ستاوین ( شبکه هنر و معماری ستاوین ) ، با نظرات و پیشنهادات سازنده خود ما را در ارائه هر چه بهتر مطالب و اهداف مان، که همانا ارتقا جایگاه و فرهنگ معماری می باشد ، یاری کنید . منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم . . .

آیا تمایل دارید نام ، برند و محصولات شما برای مخاطبین ما نمایش داده شود؟ ( اینجا کلیک کنید )

ترجمه شده توسط تحریریه ستاوین - (علیرضا اورعی)

تبلیغات

شبکه هنر و معماری ستاوین

استفاده از محتوای سایت با ذکر منبع و درج لینک بلامانع است . کلیه حقوق مادی و معنوی , محتوا و طراحی متعلق به شبکه هنر و معماری ستاوین می باشد .